07. 08. 2020 Štefánia 34°C Jasno

Kam s deťmi v januári?

Autor: marylyn, Foto: Pexels
woman man and girl sitting on snow 1620653

Zdroj: Pexels

Využite s rodinou januárové dni naplno a navštívte niektoré z januárových podujatí po celom Slovensku. Ktoré si vyberiete? :) Pre detaily jednotlivých podujatí kliknite na nadpis alebo aktívne linky.

Rozprávka o šťastnom konci v SND

Kde? Bratislava - Historická budova SND, Bratislavský kraj
Kedy? 16.1.2020

Nádherné detské operné predstavenie, ktoré vás očarí krásnym príbehom aj farebnými kulisami. Hlavná hrdinka príbehu Júlia sa vydáva spolu s neposedným kamarátom Martinom na dobrodružnú cestu, počas ktorej sa snaží pomôcť kamarátke Márii. Chcú nájsť šťastný koniec jej liečby, ale aj stratený šťastný koniec všetkých rozprávok. Podarí sa im to?

filip tuma martin adriana banasova julia

Zdroj: Marek Malušek

Tatranský ľadový dóm

Kde? Vysoké Tatry - Hrebienok, Prešovský kraj
Kedy? Počas celého januára

Zavítajte na krásny zimný Hrebienok a zažite čaro majestátneho Tatranského ľadového dómu. Hlavnou témou krásneho a veľkolepého ľadového chrámu je tento rok Katedrála Notre-Dame. Ešte silnejšiu emóciu ponúka dóm, keď sa rozozvučí vďaka živým hudobným koncertom, ktorých bude počas zimnej sezóny hneď niekoľko.

c Marek Hajkovsky foto TLD 2019 26

Zdroj: Marek Hajkovský

Zimné čaro zámku Schloss Hof

Kde? Schloss Hof, Rakúsko
Kedy? Počas januárových víkendov

Počas studených zimných mesiacov si v zámockom areáli Schloss Hof môžete vychutnať nielen úžasnú atmosféru imperiálneho prostredia, ale aj pútavú programovú ponuku pre deti a rodiny. Na špeciálny program sa môžete tešiť aj počas januárových víkendov. Okrem iného vás očaria úžasné workshopy, vystúpenia gašparka, kúzelník či bábkové divadlo.

ResizedImage600400 1. Schloss Hof beleuchtet Oesterreich Werbung Andreas Jakwerth 4

Zdroj: schlosshof.at

Tatry ICE Master

Kde? 18. - 19.1.2020
Kedy? Vysoké Tatry - Hrebienok, Prešovský kraj

Počas dvoch dní ľadoví sochári z desiatich krajín sveta vdýchnu život 50-tim tonám ľadu a premenia ich na 35 unikátnych ľadových sôch. V prvý deň budú mať sochári za úlohu pripraviť ľadové sochy v téme "Zachráňme našu planétu", v druhom dni čaká sochárov téma "Rozprávkový svet mojimi očami". Ľadové sochy ktoré počas dňa umelci vytvoria, budú od zotmenia nasvietené, čím sa umocní dizajn a krása jednotlivých sôch. Počas podujatia bude pre vás pripravený bohatý sprievodný program. 

80548034 2459903734137268 2656066685617831936 o

Zdroj: Facebook Tatry Ice Master 2020

Štrbské bežky

Kde? 19.1.2020
Kedy? Štrbské PlesoPrešovský kraj

Preteky pre lyžiarsku verejnosť, na ktorých sa môžu zúčastniť všetci fanúšikovia bežeckého lyžovania bez ohľadu na ich vek a schopnosti. Príďte si zašportovať celá rodina.

SetWidth700 bezky

Zdroj: Štrba

Medvedíci Boonie: Cesta do praveku

Kde? Celá SR
Kde: od 23.1.2020

Nová rozprávka v kinách. Vick a jeho medvedí bratia sa ocitli v praveku a nemôžu sa dostať späť. Všade okolo nich sú obrovské praveké zvieratá, ktorým beží v hlavách jediné – OBED! Podarí sa neohrozenej partičke dostať späť domov, skôr ako bude neskoro? Dobrodružstvo, aké ešte nezažili, práve začína!

medvedici boonie 04

Zdroj: Continental Film

Angry Birds on Ice

Kde? Košice
Kde: 25.1.2020

Premiéra novej a jedinečnej ľadovej revue Angry Birds on Ice sa bude konať v Košiciach. Krásne kostýmy, dych vyrážajúca akrobacia v podaní slovenských účinkujúcich a hudba vytvorená špeciálne pre túto show - to všetko môžete zažiť v STEEL Aréne.

53868218 407927006660369 2015209942457253888 n

Zdroj: Facebook Angry Birds on Ice

Sánkovačka na Hrebienku

Kde? Vysoké Tatry - Hrebienok, Prešovský kraj
Kde: Počas celého januára

Na Hrebienku v Starom Smokovci na vás čaká skvelá zimná zábava. Sánkovanie je obľúbenou atrakciou pre celé rodiny alebo skupiny kamarátov. Sánkovať sa môžete počas dňa denne od 9:00 do 16:30 alebo v noci počas utorkov, piatkov a sobôt od 18:30 do 21:00. Vyvezte sa pohodlne pozemnou lanovkou na Hrebienok a vychutnajte si jazdu po 2,5 km dlhej trati.

SetWidth700 tmr

Zdroj: TMR

Výstavy Betlehemov

Kde? Celá SR
Kde: Počas celého januára

Aj napriek tomu, že vianočné sviatky už skončili, výstavy Betlehemov sú ešte stále aktuálne na viacerých miestach na celom Slovensku. Príďte si s deťmi pozrieť Betlehemy najrôznejších veľkostí a farieb, pohyblivé aj klasické... 

SetWidth700 TL Betlehem Vizual

Zdroj: ÚĽUV

Swapy a burzy

Kde? BA, KE, ZV, TT
Kedy? 18., 19. a 25.1.2020

Vymeňte si nevhodné vianočné darčeky, detské či dospelácke oblečenie, bižutériu a domáce potreby za iné, ktoré vám poslúžia viac. Pri swapoch platí pravidlo kus za kus - to, čo donesiete, môžete vymeniť za čokoľvek, čo na mieste nás nájdete. Na Fašiangovom bazáre vás zasa čaká tematická burza plesových šiat, spoločenského oblečenia, lodičiek, kabeliek, doplnkov a detských karnevalových kostýmov.

high angle view of shoes 322207

Zdroj: Pexels

Korčuľovanie

Kde? Celá SR
Kedy? Počas celého januára

Zbaľte si do batoha korčule, prilbu, chrániče a drobné občerstvenie a vyberte sa celá rodina na klzisko. Vo viacerých mestách na Slovensku sú aktuálne k dispozícii skvelé možnosti verejného korčuľovania na statických aj vonkajších mobilných ľadových plochách. 

two children inside of ice skating field 1722444

Zdroj: Pexels

Za zvieratkami do ZOO

Navštívte vaše obľúbené zvieratká a poprechádzajte sa s deťmi v ZOO na čerstvom vzduchu. :)

close up portrait of lion 247502

Zdroj: Pexels

Napíšte komentár