25. 06. 2022 Tadeáš 31°C Jasno

Terra Permonia

Autor: Claudinka, Foto: terrapermonia.sk
Adresa:Radničné nám. 14, 969 01 Banská Štiavnica Telefón:+421948 100 727 E-mail:info@terrapermonia.sk www:stránka organizátora
Hodnotenie:

Terra Permonia Banská Štiavnica je absolútna novinka na slovenskom trhu, inšpirovaná holandským know – how. Je tvorivou dielňou, miestom oddychu, zábavy, učenia a poznávania.

V najatraktívnejšej časti sa deti učia hravou formou pracovať s rôznymi technickými zariadeniami, pília, orezávajú, farbia, režú, ohýbajú, vŕtajú, zvárajú a používajú rôzne materiály. Menšie deti si môžu pozrieť Mašinkáreň – úžasný model vláčikov na ploche takmer 20 m2. Fosforovňa pobaví každého, kto sa rád hrá so svojim tieňom a ak radi tvoríte z legendárnych lego kociek, tiež si prídete na svoje. Terra Permonia je jednoducho určená pre každého od 3 do 99 rokov.

Tento nový projekt sídli priamo v historickom centre Banskej Štiavnice. Po svojej uvádzacej letnej sezóne sa stáva zaujímavou atrakciou pre rodiny s deťmi a školské zájazdy. Svojou unikátnosťou zatiaľ nikoho nesklamal, práve naopak – v knihe návštev sa dajú nájsť samé pozitívne vyjadrenia zo Slovenska i zahraničia. Nie každý má dnes možnosť hrať sa so zariadeniami, ako sú profesionálne lupienkové píly, rezačky na polystyrén čo bodové zváračky prispôsobené na mieru deťom a pod vedením skúsených inštruktorov. Všetko vyrobené v Terra Permonia sa stáva majetkom tvorcov – detí, a tak sa môžu zrodiť originálne darčeky pre blízkych, či obľúbené dekorácie do detských izieb nadlho pripomínajúce užitočne strávený čas v Banskej Štiavnici.

Dĺžka pobytu v Terra Permonia je ohraničená len otváracími hodinami. Jednoducho – zaplatíte raz a hru s materiálmi, strojmi, vláčikmi a inými lákadlami si môžete vychutnávať do sýtosti. Pobyt v Banskej Štiavnici vám už neprekazí ani zlé počasie, či neočakávaná zmena programu. Navyše Terra Permonia je v letnej sezóne otvorená dlhšie, ako bežné múzeá a v zime sú otváracie hodiny nastavené tak, aby vyhovovali víkendovým návštevníkom, či školským skupinám. Jednoducho – táto atrakcia je absolútne spoľahlivý tip pre každého, kto chce podporiť tvorivosť svojich detí a získať neobyčajný zážitok v jednom z najkrajších slovenských miest.

Otváracie hodiny:

  • každú sobotu 13.00-17.00 hod.

Ostatné dni otvorené KEDYKOĽVEK pre vopred nahlásené skupiny nad 10 osôb, prípadne pre individuálnych návštevníkov za vstupné 30 € (pre skupiny do 10 osôb).

Ponuka pre skupiny zahŕňa nielen vstup na vybranú hodinu, ale aj špeciálnu zľavu pre skupiny nad 15 osôb. Najmä v mesiacoch máj a jún odporúčame rezerváciu dostatočne vopred, vzhľadom na našu vyťaženosť rôznymi školskými skupinami.

Špeciálny individuálny vstup je určený menším skupinám do 10 osôb (rodinám a pod.). Za cenu 30 € je možné zabezpečiť si trojhodinový vstup do Terra Permonia, nutná je rezervácia vopred.

Rezervácie:
0948 100 727

Vstupné:

Vstupné: 4 € deti/dospelí

Mapa: N 48° 27′ 32″ E 18° 53′ 35″

Mapa sa nahráva...

Komentáre Napíšte užívateľskú recenziu

  • Jane 20.12.2017, 15:49

    Je to také netradičné a zaujímavé miesto pre deti ako aj celá BS ;-)

  • marianaBB 21.11.2015, 15:16

    neskutocne miesto:) urcite sme neprisli posledny krat, aj ked sme az z BB. nevyblbli sa len deti ale aj my rodicia

  • Viera 27.11.2014, 20:07

    Bolo tu výborne, deti si zhotovili množstvo výrobkov, personál príjemný a trpezlivý.Vrelo odporúčam.

RSS kanál pre komentáre na tejto stránke | RSS kanál pre všetky komentáre

Napíšte komentár