Aké liečivé bylinky obsahuje prírodná kozmetika a aké majú účinky?

Autor: marylyn, Foto: Sponzorovaný obsah

Prírodná kozmetika obsahuje najmä výťažky harmančeka, panthenol a pšeničné proteíny. Dlhoročnú tradíciu má na Slovensku prírodná kozmetika Bübchen. Má neutrálne pH. Produkty sú vyrábané s dôrazom na samoochranu a intenzívnu hydratáciu pokožky dieťaťa aj dospelého.

Ďalšie zložky v kozmetike sú prírodné oleje:

  • mandľový olej

  • bambucké maslo

  • slnečnicový olej

38810894 2121525488119530 546819885913604096 n

Zdroj: Bubchen

Harmanček

Ľudovo ho poznáte možno aj pod názvom kamilky. Je to jedna z najliečivejších a mnohostranne využiteľných byliniek. Harmanček obsahuje bisabolol. Ide o esenciálny olej s antiseptickými, upokojujúcimi a protimikrobiálnymi účinkami. Veľmi dobre hojí rany, popáleniny, urýchľuje ich zacelenie a dezinfikuje ich. Často sa používa ako čaj na vnútorné použitie s citrónom a medom. V kozmetike sa pridáva do krémov a gélov. Dýchacím cestám a pokožke prospieva tiež naparovanie nad odvarom z harmančeka.

bylinky 1

Zdroj: Bubchen

Hydrolyzovaný pšeničný proteín

Pšeničný proteín sa, ako už názov naznačuje, vyrába z pšenice. Tento proteín dokážete rozpustiť vo vode. Dostane sa až do samotného jadra vlasu, preto je zaujímavý pri výrobe šampónov a prípravkov na vlasy. Pšeničný proteín vlasy hydratuje a okrem toho vlhkosť vo vlase naďalej udržiava. Hydratovaný vlas je zároveň lesklý a odolný vlas. Okrem šampónov sa používa tiež pri výrobe krémov na telo aj pokožku tváre.

Kyselina pantotenová - skrátene panthenol alebo vitamín B5

Absolútne zásadná zložka potrebná na zachovanie krásnej pokožky, zdravých vlasov a nechtov. Ak máte málo panthenolu zistíte to tak, že vaša pokožka je málo pružná, bez života, vyzerá staršie a sú na nej vrásky. Vlasy trpiace nedostatkom panthenolu sú suché, lámavé, bez lesku a života. Kyselina pantoténová sa používa v oblasti dermatológie. Viditeľný účinok majú produkty, ktoré obsahujú pantotén v koncentrácii aspoň 1%.

Calendula - nechtík

Kozmetika Bübchen získava nechtík lekársky z ekologického a biologického poľnohospodárstva. Táto bylinka podporuje vlastný a prirodzený vývin zdravej pokožky. Nechtík rýchlo regeneruje poškodenú pokožku a upokojuje ju vďaka antibakteriálnym a antiseptickým účinkom. Nechtík je silný antioxidant a to vďaka vysokému obsahu vitamínu C. Samotný vitamín C mimo kozmetický priemysel hrá rolu v prevencii rakoviny, kardiovaskulárnych ochorení mozgovej príhody.

calendula

Zdroj: Bubchen

Bambucké maslo

Získava sa z orechov Bambuckého stromu (Vitellaria paradoxa ). Ide o tuk, ktorý má žltú farbu. Látky, ktoré prospievajú pokožku sú esenciálne mastné kyseliny. Bambucké maslo ich obsahuje veľké množstvo.

Bambucké maslo obsahuje tieto kyseliny:

  • palmitová

  • stearová

  • olejová

  • arachidová

  • linolová

  • linolénová

Bambucké maslo sa používa hlavne v oblasti kozmetiky. Pokožku, nielen, premastí ale aj hydratuje a dodá jej potrebnú vlhkosť. Jeho súčasťou sú aj zložky s čistiacim účinkom preto sa používa pri výrobe mydiel. Takisto ho môžete nájsť v hydratačných krémoch, leskoch na pery, sérach, kondicionéroch a balzamoch na vlasy. Bambucké maslo sa veľmi rýchlo topí a to už pri teplote, ktorá má hodnoty telesnej teploty. Prospieva pri kožných problémoch a chorobách ako je lupienka, jazvy, akné, pri striách či celulitíde.

Sponzorovaný obsah. V tomto článku sú umiestňované produkty.

Komentáre Napíšte užívateľskú recenziu

Túto stránku zatiaľ nik nekomentoval. Buďte prvý!

RSS komentárov na tejto stránke | RSS všetkých komentárov

Napíš komentár