Tipy na výlety v Patinciach a špeciálna jesenná akcia

Autor: Claudinka, Foto: wellnesspatince.sk
Termín: 01.09.2019 - 07.01.2020 Mesto:Patince Zdroj:stránka organizátora
WHP 03

Zdroj: Wellness Hotel Patince - Najväčší krytý zážitkový bazén na Slovensku

Rozmýšľate nad pobytom vo Wellness Hoteli Patince a chcete vedieť, čo všetko môžete objaviť v okolí? Patince ponúkajú možnosti pre rodiny s deťmi, romantické dvojice či páry v najlepších rokoch. Predstavíme Vám zaujímavé tipy na výlety v okolí nášho hotela, ktoré sa oplatí vidieť.

Patince patria k jedným z najnavštevovanejších turistických destinácií na južnom Slovensku. Hotel sa nachádza v najjužnejšej obci Slovenska. Každoročne navštívi túto oblasť približne 15 000 turistov zo Slovenska, Čiech, Poľska a iných štátov. Návštevníkov láka najmä termálny prameň, ktorého využívanie má v Patinciach dlhú históriu. Už dokumenty z 13. storočia píšu o teplých prameňoch s liečivými účinkami a o existencii kúpeľov z rímskych čias. Relax v termálnej vode má priaznivé a upokojujúce účinky najmä na pohybové ústrojenstvo. Poloha Patiniec okrem relaxu vo vodnom svete ponúka aj výlety do okolia, vďaka ktorým môžete aktívne spoznať región.

rimsky kupel

Wellness Hotel Patince - Rímsky prameň na nádvorí hotela

Zdroj: Wellness Hotel Patince

Cyklovýlet po Dunajskej cyklotrase
Vďaka Dunajskej cyklotrase majú cyklisti, turisti a športovci možnosť obdivovať historické a prírodné krásy Podunajského regiónu. Cyklistiku na nížinatom teréne zvládnu aj malé deti, vďaka čomu je cyklovýlet v Patinciach ako stvorený pre celé rodiny. Na bicykli sa môžete vybrať k vínnym pivniciam, k historickým pamiatkam ako Rímsky tábor v Iži či k prírodným rezerváciám ako Pohrebište a Parížske močiare. Naši ubytovaní hostia môžu svoje bicykle pokojne nechať doma a využiť požičovňu bicyklov v našom hoteli. Zároveň od jesene plánujeme každú sobotu aj hodinu s inštruktorom Nordic Walkingu. Tým, ktorým je bližšia severská chôdza so špeciálnymi chodeckými palicami, tak budú mať možnosť zábavnom cestou si zdokonaliť svoju kondíciu.

Podunajské múzeum
Milovníci histórie, archeológie či prírody si prídu na svoje v Podunajskom múzeu, ktoré sa nachádza v Komárne. Múzeum tvorí viacero expozícií. Okrem expozícií v hlavnej budove múzea môžete navštíviť aj vysunuté expozície v Komárne (Obrazáreň, Rímske lapidárium, Zichyho palác) alebo blízkom okolí (Roľnícky dom Martovce). V súčasnosti múzem eviduje vo svojich zbierkach viac než 130-tisíc predmetov.

Nádvorie Európy
Typické budovy niekoľkých štátov na jednom námestí uvidíte na Nádvorí Európy v Komárne. Nájdete tu viac ako 40 domov typických pre Wales, Taliansko, Írsko, Grónsko, Transylvániu či Vatikán. Popri prehliadke jedinečnej architektúry námestia si zaslúžia obdiv sochy patrónov Európy či fontána, ktorá leží v srdci nádvoria.

Návšteva Ostrihomu
Poloha Patiniec neďaleko maďarských hraníc ponúka široké možnosti výletov a voľnočasových aktivít aj u našich južných susedov. Do mesta Ostrihom, ktoré leží na druhej strane Dunaja, sa dostanete peši zo Štúrova. Súčasný Most Márie Valérie, ktorý spája Slovensko s Maďarskom, je náhradou pôvodného mosta z 15. storočia.

684x466 FM

Zdroj: Wellness Hotel Patince


Jesenné first momenty
Veríme, že Vám tieto tipy na výlet pomôžu aktívne využiť pobyt a premenia ho na nezabudnuteľnú dovolenku plnú zážitkov. Do konca septembra máme pripravené first moment zľavy na vybrané zimné pobyty. Poponáhľajte sa, aby ste stihli využiť túto špeciálnu ponuku. My sa na Vás budeme na Vás tešiť a všetky info o pobytoch získate na rezervacie@wellnesspatince.sk alebo +421 917 654 875.

Komentáre Napíšte užívateľskú recenziu

Túto stránku zatiaľ nik nekomentoval. Buďte prvý!

RSS komentárov na tejto stránke | RSS všetkých komentárov

Napíš komentár