Povraznícke plodobranie 2

16.08.2019 Autor: Externý prispievateľ, Foto: povraznik.sk
Termín: 15.09.2019 Mesto:Povrazník Zdroj:stránka organizátora
Povraznicke Plodobranie 2 plagat

Zdroj: povraznik.sk

Obec Povrazník Vás pozýva na jesennú slávnosť Povraznícke plodobranie 2, zlatý klinec projektu Živé dedičstvo Povrazníka 2.

V nedeľu 15.9.2019 od 12:00 do 18:00 príďte k Obecnému úradu v Povrazníku ukázať, pozrieť si a ochutnať, čo sa v našich záhradách a sadoch tento rok urodilo. Pochváľte sa Vaším ovocím či plodovou zeleninou v čerstvej či spracovanej podobe.

Čaká Vás bohatý program vrátane troch ovocinárskych prednášok a poradenstva, tématického vystúpenia DETÍ z MŠ Strelníky a BÁBKOVÉHO DIVADLA ZUŠ Slovenská Ľupča.

Pre dospelých i DETI sme pripravili SÚŤAŽ Ovocný desaťboj a ukážky spracovania ovocia. Budete si môcť vyskúšať napríklad streľbu z luku do jablka, lisovanie muštu, lisovanie oleja z kôstkovín či mletie pracharandy. Pri súťaži zapojíte všetky Vaše zmysly a šikovnosť.

Zároveň slávnostne pokrstíme obecnú semienkáreň a priamo na mieste si môžete vymieňať semienka zeleniny či byliniek a okrasných kvetín a získať tak zaujímavosti do Vašej záhradky. Okrem toho si budete môcť zakúpiť domáce dobroty od poctivých pestovateľov. 

Výška vstupného je dobrovoľná.

Komentáre Napíšte užívateľskú recenziu

Túto stránku zatiaľ nik nekomentoval. Buďte prvý!

RSS komentárov na tejto stránke | RSS všetkých komentárov

Napíš komentár