26. 09. 2020 Edita 17°C Dážď

Zraková pyramída - zrušená

Autor: MS, Foto:
Adresa:Súľov - Hradná Telefón: www:stránka organizátora
Hodnotenie:

Pri obľúbenom diele, ktoré obdivovali ľudia z celého Slovenska, si už viac fotku neurobíte. Zraková pyramída v Súľove bude minulosťou. Dominantu už začali rozoberať. Pyramída pod Súľovskými skalami po piatich rokoch končí!

Neviete kam s deťmi vybehnúť na výlet a hľadáte niečo nenáročné? Zraková pyramída v Súľove, ktorá trhá rekordy v obľúbenosti a fotku odtiaľ chce mať snáď každý, je super tip a výlet tam sa bude páčiť celej rodinke :) Návštevu zrakovej pyramídy môžete spojiť aj s príjemnou túrou na Súľovské skaly a Súľovský hrad alebo návštevou Manínskej tiesňavy.

Ak nechcete na svoju fotku čakať v rade, vyhnite sa návšteve počas víkendu, a vyberte sa tam vo včasných ranných hodinách alebo podvečer.

18-metrovú zrakovú pyramídu vytvoril Juraj Gábor pôvodne na výstavu do galérie v Zlíne. Vnútri premietal hodinové videozáznamy meniacej sa krajiny. Už tam mu napadlo, že by bolo dobré nahradiť videá skutočnou krajinou a premiestniť drevený objekt priamo do prírody, čo sa mu podarilo a my si tak môžeme užívať toto prírodné kino.

PRÍSTUP: 

Či zvolíte hromadnú dopravu, alebo vlastný dopravný prostriedok, dopravte sa do obce Súľov-Hradná.  Od parkoviska pokračujte pešo popri potravinách okolo reštaurácie hore po najprv asfaltovej ceste, ktorá sa časom zmení na poľnú cestičku. Prechádzka tam trvá z dediny cez mierne stúpanie cca 30 minút, ale autom sa dá prísť aj na vzdialenosť pätnásť minút po vlastných.

Po ceste sme tam stretli aj mamičky s kočíkom, ktorý časť cesty niesli. Takže kto chce nehľadá dôvody, ale spôsoby  :) 

IMG 0181 

Mapa: N 49° 9′ 53″ E 18° 36′ 3″

Mapa sa nahráva...

Komentáre Napíšte užívateľskú recenziu

  • Kika 25.12.2019, 14:14

    Za nás parádny výlet v zime aj v lete, vždy pekné fotky do rodinného albumu :)

  • Veronika 20.12.2019, 10:18

    Nenáročná vychádzka na miesto s krásnym výhľadom. zaujímavý nápad, treba vidieť.

RSS kanál pre komentáre na tejto stránke | RSS kanál pre všetky komentáre

Napíšte komentár