Letná čitáreň

03.06.2019 Autor: Simona, Foto: FB VKMR
Termín: 22.07.2019 a ďalšie Mesto:Trenčín Zdroj:stránka organizátora
62149781 2666001470140977 3559644241812520960 o

Zdroj: FB VKMR

Letná čitáreň naplnila prvú päťročnicu svojej existencie. Obľúbená aktivita mala opäť šťastie na počasie. Do zákutia trenčianskej knižnice vo dvore na Jaselskej ulici si v uplynulej sezóne našlo cestu 378 návštevníkov vrátane prominentných hostí z radov spisovateľov.

Oáza pokoja obklopená zeleňou a slnečnicami bola dostupná každý pondelok a štvrtok od 4. júna do 13. septembra – pre všetkých a bezplatne. Takmer štyri stovky návštevníkov zaznamenali spolu 512 výpožičiek. Z tohto hľadiska sa ročník 2018 radí na druhé miesto v pomyselnom rebríčku návštevnosti letnej čitárne. Ak by však vyššia moc nenarušila prevádzku štyrikrát, počet záujemcov by zaiste atakoval minuloročný rekord (421).

K najväčším lákadlám knižnice pod holým nebom tradične patrilo atraktívne čitateľské menu, priebežne dochucované knihami z burzy a takmer päťdesiatimi titulmi periodík. Výber denníkov, týždenníkov, obecných a mestských novín, odborných časopisov či voľno-časových magazínov dokázal uspokojiť kritériá čitateľov všetkých žánrov. Výnimočná ponuka zároveň odráža naše nadštandardné vzťahy s viacerými slovenskými vydavateľstvami a partnermi.

Letnú čitáreň zmodernizovalo počas uplynulých piatich ročníkov viacero noviniek. Komfort v podobe úkrytu pred priamymi slnečnými lúčmi poskytuje rolovateľná markíza. K navodeniu autentickej atmosféry zase slúžia drevené držiaky na tlačoviny, pripomínajúce rekvizitu z pôvodnej čitárne, ktorá tvorí súčasť knižnično-informačných služieb trenčianskej knižnice od januára 1937. Od leta 2016 je propagácia aktivity súčasťou výkladu Kultúrno-informačného centra mesta Trenčín v jednej z jeho najnavštevovanejších lokalít – na Mierovom námestí. Vlani tu dostali čitatelia k novinám a časopisom osviežujúci bonus vo forme dezertu od suseda zmrzlinára.

Komentáre Napíšte užívateľskú recenziu

Túto stránku zatiaľ nik nekomentoval. Buďte prvý!

RSS komentárov na tejto stránke | RSS všetkých komentárov

Napíš komentár