01. 06. 2020 Žaneta 20°C Polooblačno

Zvieratká v Abelande

24.05.2019 Autor: Danka, Foto: abeland.sk
Termín: 25.05.2019 Mesto:Lozorno Zdroj:stránka organizátora
popelka coklid

Zdroj: abeland.sk

Zvieratká v Abelande
Túto sobotu 25. mája prídite pozrieť zvieratká do našej Gazdovskej dedinky v Lozorne.  Ovečky konečne porodili, prídite pozrieť našich 5 krásnych jahniatok. Kozie stádo sa rozšírilo o ďalšie tri malé kozlitka,
no a naša kravka Popelka sa stará už 
dva mesiace o nádherné teliatko Nugetku. Ku presiatkam pribudli 
dve malé mangalice. Kačky a husi už znášajú vajcia niekde do senníka a za mesiac sedenia docupitaju s mláďatkami do rybníka. Pstruhy rýchlo rastú, v júni dáme deň chytania dúhakov aj s pečením. Niektoré zvieratká nám moc nevyhovujú ako slimáky a šťúre na záhradách, skúšame zohnať indické bežce, kačky ktoré hltajú slimáky.   Na kŕmenie krave, ovciam a kozám môžte priniesť nakrájané jablká, mrkvu, výnimočne suché pečivo a chlieb v malom množstve.Niekoľkokrát cez deň pôjdeme spolu do mlyna mlieť z nášho zrna múku a ponúkneme vám čerstvý ražný kváskový chlieb. 

Nachystáme domáce špeciality, polievku, bryndzové a makové 
halušky, koláčiky a nejaké prekvapenie. Samozrejme v kolibe si dajte aj Tomiho bylinkové čajíky a domáce bylinné limonády.. Otvorené bude za každého počasia od 10 do 18 hodiny. Prosíme neparkujte na trávnatej ploche vľavo od zákazu vjazdu, susedia sa hnevajú, vďaka.....Radšej ostaňte pri priehrade, alebo choďte až na naše parkovisko.

Napíšte komentár