Vymeňte deťom cukor za med

Autor: marylyn, Foto: medokomerc.cz
ilustracka dieta 2

Zdroj: medokomerc.cz

Deti majú rady sladkosti. A že si majú v dnešnej dobe z čoho vyberať. Na trhu je niekoľko dobrôt, ktoré môžu uspokojiť ich maškrtné jazýčky. Prečo ale siahať po sladkostiach, ktoré sú plné bieleho rafinovaného cukru, ktorý nie je pre ľudský (najmä ten detský) organizmus nijako prospešný, keď ho môžete vymeniť za prírodný med? Med od včelárov a ich včiel je predsa lepší ako cukor!

Cukor ako droga
Už sa vám stalo, že ste mali neovládateľnú chuť na niečo sladké a po dlhom boji so svojou vôľou ste podľahli? Presne za tieto stavy môže konzumácia bieleho cukru, ktorý v organizme podporuje výskyt kvasiniek, ako preukázali mnohé odborné štúdie. Práve kvasinky ovplyvňujú naše pocity tým, že vyvolávajú túžbu po ďalšej dávke cukru. Spomeňte si, koľko práce ste mali v takýchto chvíľkach sami so sebou. U detí je táto závislosť oveľa horšie odbúrateľná ako u dospelých.

Všetko dobré z tela von!
Cukrík alebo čokoláda je síce veľkým lákadlom pre deti, ktoré sú posadnuté sladkosťami, ale nemá dobrý dopad na ich fyzické a psychické zdravie. Dôsledkom nadmernej konzumácie cukru môže byť úbytok minerálov – vápnik, horčík, fosfor alebo železo. Ani dôležité vitamíny skupiny B sa v tele kvôli cukru neudržia. Dieťa môže mať tiež problémy so sústredením, imunitou alebo vyváženosťou svojich emócií.

Príroda pomáha
V prípade, že vaše deti rady maškrtia, doprajte im sladkú chuť medu so všetkými výhodami. Med posilňuje imunitný systém, zmierňuje príznaky ochorenia dýchacích ciest, urýchľuje priebeh infekcií a podporuje trávenie. Navyše je prírodným zdrojom kvalitnej energie. Nespôsobuje v tele kvasenie a tým pádom chráni od bacilov a ochorení, čo sa hodí najmä na jeseň, kedy sa deti vracajú do škôl a škôlok. Keby ich ale náhodou aj nejaká choroba dostihla, existuje možnosť siahnuť nielen po teplom čaji s medom, ale tiež po liečivách, ktoré tento prírodný zázrak obsahujú.

425005 PDTGX8 179

Zdroj: freepik.com

Ako na med?
Malý maškrtník môže med jesť z lyžičky, skombinovať ho s ovocím alebo si ho primiešať do jogurtu či si osladiť ovsenú kašu. Pokiaľ je ale k dispozícií šikovná mamina kuchárka, môže med využiť pri varení alebo pečení.

Tip na med v balení, ktoré deti milujú
Aj vaše deti milujú sladkosti v akejkoľvek podobe? Doprajte im zdravšiu maškrtu, akou med nepochybne je. Deťom padne do oka aj roztomilé balenie medu v tvare medvedíka od značky Medokomerc, ktorý vďaka svojmu praktickému uzáveru umožní deťom jednoduchú manipuláciu pri jeho dávkovaní. Deti si med zamilujú pre jeho sladkú chuť, ale predovšetkým je plný výživných látok. Nie nadarmo sa o ňom hovorí ako o elixíre života. S medom v praktickom balení v podobe medvedíka, bude príprava desiaty pre deti zábava. Vaše dieťa si osladí svoju obľúbenú maškrtu alebo si dopraje klasickú dobrotu, akou je chleba s maslom a medom. A vy sa už nemusíte obávať žiadnych lepkavých škvŕn od medu na oblečení a v kuchyni.

ilustracka detska

Zdroj: medokomerc.cz

Reklamný PR článok. V tomto článku sú umiestňované produkty. 

Komentáre Napíšte užívateľskú recenziu

Túto stránku zatiaľ nik nekomentoval. Buďte prvý!

RSS komentárov na tejto stránke | RSS všetkých komentárov

Napíš komentár