09. 08. 2020 Ľubomíra 34°C Skoro jasno, prehánky

Birell Bikefest 2019

14.05.2019 Autor: Simona, Foto: bikefest.sk
Termín: 26.05.2019 a ďalšie Mesto:Kálnica Zdroj:stránka organizátora
detske preteky

Zdroj: bikefest.sk

Už deviatykrát sa môžete posledný májový víkend tešiť na najväčší bicyklový festival Birell BikeFest. Profesionálni i hobby jazdci sa stretnú od 24. do 26. mája 2019 v Kálnici pri Novom Meste nad Váhom. Z jedenástich cyklistických disciplín sú dva cyklistické preteky svetového formátu. CTM Enduro Race, jedna z najobľúbenejších disciplín BikeFestu, sa v tomto roku stane už druhýkrát kvalifikačným pretekom svetovej enduro série (EWS qualifier event) a naďalej zostáva súčasťou Stredoeurópskej enduro série. Organizátori si pre účastníkov pripravili dve úplne nové rýchlostné skúšky.

Pre súťažiacich budú pripravené tradične tri okruhy: veľký (49 km), stredný (23 km) a športový detský okruh (10 km). Detský okruh je tento rok náročnejší a svojím nemalým prevýšením preverí schopnosti nádejných mladých cyklistov. Štartovať budú aj elektrobicykle v kategóriách PEDELEC a OPEN.

Detská zóna

Deťmi i dospelými obľúbená akcia sa blíži! Vaše ratolesti určite nenechávajte doma a príďte spoločne s nimi navštíviť najväčší bikefestival, v rámci ktorého sa môžu tešiť na Detskú zónu INTERSPORT, v ktorej zažijú množstvo zábavy počas celého víkendu.

Detská zóna INTERSPORT bude k dispozícii zadarmo celé tri dni: piatok 24. 5. a sobota 25.5. od 10:00 do 18:00. A v nedeľu 26.5. od 9:00 do 15:00.

ČO VŠETKO BUDE DETSKÁ ZÓNA PONÚKAŤ POČAS VŠETKÝCH DNÍ TRVANIA BIKEFESTU?


V novej Detskej zóne Intersport budú prebiehať už tradičné detské pumptrackové preteky v štyroch kategóriách, na ktoré sa môžete registrovať aj na mieste. Po celý čas prevádzky detskej zóny bude prístupná detská cyklistická prekážková dráha. V prípade, že nebudete mať možnosť priviesť si vlastný detský bicykel, je možné si na mieste zapožičať detský bicykel Genesis v rôznych veľkostiach od 12" do 18" alebo odrážadlo Wild Dog. Pripravená bude aj tienená Relax Zóna s malým osviežením a stánky s posedením, v ktorých deti nájdu vymaľovánky, balóny, nálepky a coolové bajkerské tetovačky. O zábavu sa postarajú animátorky, moderátor, detská hudba a šikovná umelkyňa, ktorá namaľuje na detské tváre akúkoľvek rozprávkovú postavičku.

Každé dieťa dostane po absolvovaní pretekov medailu. Spolu s medailou dostanú deti aj účastnícky balíček, v ktorom nájdu cyklistickú fľašu, vymaľovánku so športovou tematikou, šnúrku na kľúče a jedno špeciálne prekvapenie. V prípade horúceho dňa poteší deti aj dospelých vodná hmla.  Pre deti máme prichystanú aj súťaž o nový detský bicykel od Intersportu.

ČASOVÝ HARMONOGRAM pretekov v Detskej zóne INTERSPORT:
Piatok o 16:00 - kategória D,  8-10 rokov
Sobota o 10:30 - kategória A, 2-3 roky
Sobota o 13:30 - kategória B, 4-5 rokov
Sobota o 15:30 - kategória C, 6-7 rokov

Dbáme na bezpečnosť: Každé dieťa je povinné mať počas jazdenia v Detskej Zóne prilbu! Cyklistické rukavice odporúčame, ale nie sú povinné. Rovnako deťom odporúčame chrániče lakťov a kolien.

Napíšte komentár