03. 07. 2020 Miloslav 29°C Prehánky, búrky

Veľkonočný recyklo-workshop v OC Fórum

15.04.2019 Autor: Zuzka, Foto: OC Fórum Poprad
Termín: 17.04.2019 a ďalšie Mesto:Poprad Čas:10.00 -17.0 hod. Zdroj:stránka organizátora
Cover New

Zdroj: OC Fórum

S radosťou Vás pozývame na ďaľší zo série recyklačných workshopov projektu recykluj kreatívne, ktorí sa bude diať tentokrát počas dvoch dní v termíne :
16. a 17. apríl 2019 v čase od 10:00 – 17:00 hod. v obchodnom centre FÓRUM v Poprade

Keďže je Veľká noc okrem iného znamením nového života, rozhodli sme sa workshop spojiť s vysádzaním malých vŕb, ktoré budeme mať pripravené naklíčené, čakajúce na presadenie do originálnych kvetínáčov, ktoré si na mieste ozdobíte recyklovanými ozdobami.

Čo sa bude diať?

Samotný workshop bude v dopoludňajších hodinách zameraných na detské osadenstvo. Deti zo základných škôl, ale aj tie, ktoré sa budú chcieť zapojiť počas workshopu budú v skupinkách ozdobovať kvetináče, ktoré budú pripravené z recyklovaných nádob od farieb a podobne. Ozdobovanie si spestríme tak, že sa naučíme vyrábať jednotlivé ozdoby z recyklovanej látky, papiera a iných odpadových materiálov. 

Po ukončení ozdobovania bude čerešnička na torte zasadenie naklíčeného vŕbeného prútia. K dispozícii budú sadenice aj zemina. Výsledok prác bude vystavený v priestoroch Forumu po celý týždeň a formou verejného hlasovania jedna z kreatívnych skupín získa vecné ceny za najlepšie ozdobený kúsok.

Školy si budú môcť po výstave svoju rastlinku zobrať do triedy, kde sa o ňu budú starať do konca školského roka, kedy si vyhodnotíme najlepšie uchytenú malú vŕbu. To, čo sa bude s vŕbami diať ďalej, bude na osobnom rozhodnutí a komunikácii, určite však nechceme, aby skončili v koši, preto ich v prípade nemožnosti umiestniť u niekoho doma, či na záhradke, prevezmú dobrovoľníci z projektu Recyklátor.

A niečo pre dospelých?

Aby sa niečo mohli naučiť aj rodičia, či okoloidúci, pripravujeme pre Vás taktiež minipublikáciu „jedlých burín“ a posedenie pri príjemnej muzičke, v príjemnom prostredí. Fantázii sa medze nekladú a ako obyčajne niečo vymyslíme aj priamo na mieste.

Tešíme sa na Vás vo Forume!

Napíšte komentár