Plnou parou za svetovým dedičstvom

04.04.2019 Autor: Petra, Foto: koseceregion.sk
Termín: 18.05.2019 Mesto:Košice Zdroj:stránka organizátora
56447483 1244166405752615 5618980643909140480 o

Zdroj: kosiceregion.sk

JEDNODŇOVÝ VÝLET NOSTALGICKÝM VLAKOM-

Hokejová horúčka vrcholí, z postupovej matematiky máte ťažkú hlavu... Viete čo? Poďte sa schladiť, vyrážame Plnou parou za svetovým dedičstvom UNESCO! Cieľom nášho výletu bude Dobšinská ľadová jaskyňa, ktorá čerstvo odštartuje tohtoročnú sezónu. A "plnou parou" nie je len motivačná frázička na vyhecovanie. Skutočne, náš vlak potiahne par(ád)ná lokomotíva Ventilovka, ktorá už prežila takmer jedno celé storočie.

> PARNÁ LOKOMOTÍVA VENTILOVKA (r.v. 1927) <
Ventilovka potiahne náš výlet najromantickejšou železničnou traťou Slovenska č. 173, malebným prostredím s jedinečnými technickými zaujímavosťami v blízkosti Telgártu. Okúste na vlastnej koži prejazd špirálovým tunelom zvaným Telgártska slučka či scenériu šperkovanú viaduktmi na trati.

Čo uvidíte?

> Chmarošský viadukt <

Pozoruhodná technická stavba, tehlový železničný most postavený v 30.rokoch minulého storočia, tvorený deviatimi oblúkmi. So svojou dĺžkou 113m a výškou 18 metrov pretína Gregorovu dolinu.

> Dobšinská ľadový jaskyňa <

Jedna z najväčších sprístupnených ľadových jaskýň na svete – Dobšinská ľadová jaskyňa, zapísaná na Zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Ku vchodu do jaskyne, nazvanému Ľadová diera, treba vystúpiť po serpentínovom chodníku s prevýšením 130 metrov. Dĺžka prehliadkovej trasy jaskyne je 515 metrov, pri prevýšení 43 metrov, a jej absolvovanie trvá približne polhodinu.

> Stratenský kaňon <

na území Národného parku Slovenský raj, vytvorila riečka Hnilec prekrásny kaňon v blízkosti obce Stratená. Tento kaňon je iba 2 km dlhý, predsa sa však teší veľkej obľube u turistov. Romantickým prostredím úžiny obklopenej majestátnymi vápencovými bralami vedie nenáročná trasa. Od Dobšinskej ľadovej jaskyne cez Stratenský kaňon, po železničnú zastávku v Stratenej to je ani nie 6 km.
***************
Individuálny program:
- návšteva Dobšinskej ľadovej jaskyne
- turistika z Telgártu penzión k prameňu Hrona 20 minútová prechádzka po červenej turistickej značke (smer Besník) a späť.
- turistika z Dobšinskej ľadovej jaskyne cez Stratenský kaňon, Stratenskú pílu okolo Palcmanskej Maše do Dediniek na zastávku vlaku
***************
Odchod zo Žlezničnej stanice Košice 18.5.2019 o 8:10, predpokladaný návrat do Košíc o 19:05.
odchody:
Kysak
Margecany
Gelnica
Švedlár
Dobšinská ľadová jaskyňa
Telgárt penzión
Dobšinská ľadová jaskyňa
Stratená
Dedinky
Nálepkovo
Margecany
Kysak

Ceny lístkov:
> dospelí: 20 €
> dieťa 3-18r, ŤZP + spriev., seniori nad 60r: 15€
> deti do 3r cestujú bezplatne, avšak BEZ NÁROKU NA MIESTO vo vlaku

!!! Cena výletu zahŕňa nostalgickú jazdu vlakom s parnou lokomotívou Ventilovkou na trase Košice – Margecany - Dobšinská ľadová jaskyňa – Telgárt a späť !!!

Lístky na výlet si môžete kúpiť online cez priložený link alebo osobne v Regionálnom informačnom bode na Hlavnej 48 v Košiciach.

Komentáre Napíšte užívateľskú recenziu

Túto stránku zatiaľ nik nekomentoval. Buďte prvý!

RSS komentárov na tejto stránke | RSS všetkých komentárov

Napíš komentár