Zubnému kazu sa dá predchádzať

Autor: marylyn, Foto: Pharmshop.sk

Predchádzajte zubnému kazu fluoridáciou

Vo Švajčiarsku viac ako 50 rokov používajú na ochranu pred zubným kazom aj intenzívnu systematickú fluoridáciu zubov. Čistenie zubov liečivým prípravkom elmex® gél s obsahom aminfluoridov prinieslo pozoruhodné výsledky. Vďaka tomu má dnes väčšina Švajčiarov aj vo vyššom veku vlastné zuby.

140822 elmex gelee

Zdroj: elmex®

Zubný kaz spôsobujú baktérie v zubnom povlaku

Podľa zubných lekárov je zubný kaz najrozšírenejším, a pritom najčastejšie neliečeným ochorením svetovej populácie. Čo ho spôsobuje? Lekári sa zhodujú, že sú to baktérie v zubnom povlaku. Tie produkujú kyseliny, ktoré agresívne pôsobia na zubnú sklovinu, narúšajú jej celistvosť a podieľajú sa na jej demineralizácii.

Predzvesťou tvoriaceho sa zubného kazu je tzv. kriedová škvrna – biela škvrna na povrchu zuba. Ak proces demineralizácie pokračuje, vytvára sa na povrchu zuba zubný kaz.

Teraz môžete elmex ® gelée vyhrať! Kliknite na FB >>

SDETMI SUTAZ FINAL

Zdroj: elmex®

Deštrukcia tvrdého zubného tkaniva postihuje tak mliečny, ako aj trvalý chrup
Lekári na základe klinických štúdií preto odporúčajú pre zdravie zubov dostatočný prísun fluoridových iónov od útleho veku až po starobu. Ich kvalitnou zásobárňou sú prípravky zubnej hygieny s obsahom fluoridov, predovšetkým aminfluoridov. 

Aminfluoridy raz týždenne redukujú vznik zubného kazu
Klinické štúdie potvrdili, že fluoridy, zvlášť ich organická forma – aminfluoridy redukujú vznik zubného kazu. Obsahujú ich prípravky elmex® – v zubných pastách, ústnej vode a hlavne v gélovej forme určenej na fluoridáciu zubov 1x týždenne.

Hojí aj začínajúci zubný kaz
elmex® obsahuje 2 formy aminfluoridov – dektaflur a olaflur. Tieto látky podporujú intenzívnejšie hojenie začínajúcich kazov a vytvrdzovanie skloviny.

Aminfluorid je vhodné zaradiť do starostlivosti o zuby už u detí od 6. roku
V tomto období začínajú rásť deťom trvalé zuby. Tie majú jemnú sklovinu a sú málo odolné. Baktérie z kazov mliečnych zubov napádajú aj prerezávajúci sa trvalý chrup. Už v tomto období sa môžu na prerezávajúcich sa zuboch podpísať nedoziernymi následkami. zvlášť keď majú mliečne zuby neošetrované kazy.

elmex gelee clanok

Zdroj: Unsplash

TIP

  • Na túto starostlivosť si vyčleňte 1 konkrétny deň v týždni – napríklad nedeľu večer. Stane sa to pravidelným rituálom celej vašej rodiny.
  • Po vyčistení zubov zubnou pastou si na zubnú kefku naneste gél a pokračujte v čistení zubov asi 3 minúty.

Komentáre Napíšte užívateľskú recenziu

Túto stránku zatiaľ nik nekomentoval. Buďte prvý!

RSS komentárov na tejto stránke | RSS všetkých komentárov

Napíš komentár