Heličky 2019

20.02.2019 Autor: Petula , Foto: kosnr.sk
Termín: 19.03.2019 Mesto:Jelenec Zdroj:stránka organizátora

helicky

9.3.2019, KD Jelenec, regionálna postupová súťaž a prehliadka detských súborov z okresov Nitra, Šaľa a Zlaté Moravce

Deti nitrianskeho regiónu opäť ukážu svoj talent a lásku k folklóru
 
Je dôležité viesť deti k poznávaniu tradičnej kultúry, a tak najmä detskému folklóru bude venovaný 19. marec 2019 v Jelenci.
 
Na regionálnej prehliadke a súťaži detských folklórnych súborov HELIČKY sa v kultúrnom dome stretnú detské kolektívy z okresov Nitra a Šaľa. Poslaním prehliadky je okrem podpory rozvoja detských folklórnych súborov a zvyšovania ich umeleckej úrovne, aj popularizácia výchovy ľudovým umením a poukázať na jej význam v komplexnej výchove.
 
Súčasťou programu prehliadky bude súťažná časť, rozborový seminár pre vedúcich súborov pod vedením odborných porotcov, krst publikácie Enci, benci, na kamenci – Tradičné detské hry Nitrianskeho kraja a výstava z fotografovania detských hier. Fotografovania sa zúčastnilo vyše 70 detí z folklórnych súborov Borinka a Fatranček z Nitry, Jelenček z Jelenca a Sílešánek z Vinodolu. Porota bude hodnotiť výber materiálu, dramaturgickú výstavbu čísla, dejovú líniu, hudobné prevedenie, tance, ľudový odev i ustrojenie detí.
 
Počas rozborového seminára sa budú môcť deti počas školičky tanca, pod vedením študentky Katedry etnológie a folkloristiky v Nitre Lucii Mackovej, naučiť strofické tance z okolia Nitry.
 

Na záver vyhlásime výsledky súťaže a odovzdáme diplomy a ceny všetkým súťažiacim. Do krajského kola súťaže, ktorá sa bude konať 12. apríla 2019 v Želiezovciach, porota nominuje 1 kolektív a maximálne 2 návrhy na postup.

Komentáre Napíšte užívateľskú recenziu

Túto stránku zatiaľ nik nekomentoval. Buďte prvý!

RSS komentárov na tejto stránke | RSS všetkých komentárov

Napíš komentár