05. 06. 2020 Laura 23°C Búrky

Tancuľkovo - pohybové kurzy (nielen) pre najmenších

Adresa:MsKS Senec, Nám. 1. mája 2 Senec, 2. poschodie Telefón:02/45 92 34 03 E-mail:msks@e-net.sk www:stránka organizátora
Hodnotenie:

TANCUĽKOVO je čarovný svet, ktorý si tvoríme MY všetci. Vidíme v ňom to, čo chceme vidieť a učíme sa vidieť veci, ktoré bežne prehliadame... Cítime v ňom to, čo chceme cítiť a učíme sa cítiť nielen dotykom... /alebo = cítiť to, čo sa nám nie vždy darí cítiť/vnímať... Pohybujeme sa v ňom tak, ako je nám to prirodzené a snažíme sa (nenútene) podporiť tie pohyby, ktoré neprichádzajú prirodzene a sú potrebné... Hráme sa v ňom jednoducho detsky, snažíme sa vnoriť do detského sveta... Tancujeme v ňom pre radosť a potešenie - nie pre úspech a uznanie... Relaxujeme aktívne a zdravo... Zmýšľame jednoducho... Nehodnotíme, len pozorujeme... Akceptujeme a podporujeme... Hľadáme príjemné a prospešné..

Vďaka tomuto svetu: Prichádzame na iné myšlienky Zabudneme na starosti Dokážeme sa vytrhnúť z každodenného kolotoča povinností Liečime dušu aj telo Naučíme sa tešiť z maličkostí

Pohyb v rôznej podobe nám pomáha precítiť svoje telo a spoznať jeho možnosti, a vďaka tomu sa spojiť s jeho vnútrom, ktoré je veľakrát kľúčom k vyriešeniu rôznych bôľov.

V Tancuľkove máme kurzy pre všetkých – malých aj veľkých.

Bábätká v brušku

Začíname už s malým človiečikom, ktorý je ukrytý v bezpečí a v teple – v brušku svojej maminy. Komunikácia s ním prebieha v tomto období predovšetkým cez maminu: jej pohyby, jej pocity a vnímanie, cez informácie, ktoré získava, ale aj priamo s bábätkom – napr. cez melódie, ktoré k nemu doliehajú, zvuky a hlasy, ktoré počuje. Vyberte si z kurzov: 

 • Brušné tance pre tehotné
 • Pôrod
 • Škola dojčenia

Pohyb pre našich najmenších

Ked človiečik vykukne na náš svet, musí si ho najprv poriadne precítiť, poobzerať a hlavne si zvyknúť na veci okolo neho, ktoré sa prejavujú úplne inak ako v brušku maminy. Jediné, čo potrebuje počas prvých chvíľ (mesiacov) je jeho mamina, s ktorou je stále spätý (aj keď už nie fyzicky – cez pupočník). Akceptujeme túto jeho potrebu a osobné stretnutia začíname od 4.mesiaca, keď začína vnímať svet okolo seba. Na stretnutiach vychádzame z prirodzených zákonitostí psychomotorického vývinu. Obdobie prvého roku života je dôležité, pretože sa počas neho formujú všetky pohybové návyky človeka, ktoré sa zúročujú po celý život. Naše pohybové kurzy:

 • Žubrienky (3 - 12 mesiacov)
 • Žabky (1 – 3 roky)
 • Blšky (3 - 5 rokov a 5 - 7 rokov)

Tanec pre našich najmenších

Uvedomujeme si, že tanec rozvíja koordináciu myslenia a pohybov, povzbudzuje správne držanie tela a podporuje v našich deťoch prirodzenosť a živelnosť. Ľudovým tancom sa snažíme našim deťom priblížiť ako sa naši predkovia zabávali, obliekali a aké tradície počas celého roka prechovávali. Naše tanečné kurzy:  

 •  Na ľudovú nôtu (2,5 - 4 roky)  
 •  Margarétka (3 - 5 rokov)

Komentáre Napíšte užívateľskú recenziu

 • Martina 12.09.2019, 15:50

  Dobrý deň. Budete prosím otvárať kurz pre Zubrienky? Vdaka

RSS kanál pre komentáre na tejto stránke | RSS kanál pre všetky komentáre

Napíšte komentár