16. 07. 2020 Drahomír 26°C Občasný dážď

Rusovský park a lužné lesy na jeseň - zrušené

01.02.2019 Autor: marylyn, Foto: watching.sk
Termín: 09.11.2019 Mesto:Bratislava Čas:9:30 Zdroj:stránka organizátora
rus

Zdroj: watching.sk

**********Dnešná vychádzka za poznávaním je pre nepriaznivé počasie zrušená.****************Vychádzka za poznávaním vtáctva.

Jeseň je považovaná za najfarebnejšie ročné obdobie. Jej farby a podoby budeme spoznávať v Rusovskom parku a priľahlých porastoch lužného lesa. Na mohutných a starých stromoch sa darí rôznym druhom ďatľov, či brhlíkom. Nemali by nám ujsť ani spevavce ako sýkorky, červienky alebo pinky. Okrem starého parku navštívime aj chránené územie Ostrovné lúčky. Mokrade v lužnom lese môžu ukrývať chriaštele, volavky i rybárika. Nechajme sa prekvapiť, či budeme mať pekný jesenný deň, alebo budeme počúvať vtáčie hlasy v typickej anglickej hmle.

Miesto a čas stretnutia: o 9:30 pred vchodom do Rusovského parku.

Dĺžka trvania: 4 hodiny (9:30 – 13:30)

Trasa: nenáročná, terén rovinatý, trasa dlhá približne 8 km

Ukončenie vychádzky: Rusovce

Minimálny počet účastníkov: 10. Maximálny počet účastníkov: 40

Minimálna cena: 5 € / osoba

Cena pre deti do 12 rokov: 2 €; každé ďalšie dieťa: 1 € (cena neplatí pre skupiny detí: školy, záujmové krúžky, …). Deti do 3 rokov zadarmo

Platba je možná len na mieste v hotovosti. V cene je zahrnuté: sprevádzanie, zapožičanie ďalekohľadov a príručiek na určovanie vtáctva. V cene NIE je zahrnuté: doprava, strava

Prihlásenie je možné iba e-mailom na info@watching.sk, najneskôr 24 hodín pred konaním akcie. 

V prípade nepriaznivej predpovede počasia Vás bude organizátor informovať o prípadnom zrušení vychádzky na webovej aj facebookovej stránke.

Napíšte komentár