Montessori knihy a pomôcky pre bábätká do 1 roka

Autor: marylyn, Foto: Babyknihy

Bábätká sa každý deň naučia niečo nové. Preto je na nás, aby sme im umožnili spoznávať okolitý svet a rozvíjali ich schopnosti. A kde inde začať, ak nie pri výbere kníh a hračiek? Dieťa skúma predmety všetkými svojimi zmyslami. Vyberte mu také, ktoré ho zabavia a zároveň ho naučia niečo nové.

Začať možno už v postieľke

Vedeli ste, že vhodný výber kolotoča nad postieľku môže rozvíjať umelecký talent a tvorivosť dieťaťa? Ozdobte izbu pestrofarebným Bambuľkovým kolotočom, ktorý dieťa nielen zaujme, ale zároveň podporí jeho kreativitu.

Obrazok 7

Zdroj: Babyknihy

V piatich mesiacoch začína bábätko s hračkou manipulovať a v šiestich je schopné si ju preložiť z jednej ruky do druhej. Prichádza čas na hrkálku. Čo tak drevené zvukové chrastítko? Je z prírodného materiálu a vydáva jemný zvuk.

Trénujte jemnú motoriku

Medzi 11. a 12. mesiacom sa dieťa učí uchopiť predmety. Ukážte mu jednoduché puzzle s úchytmi a okrem úchopu ho naučte aj tvary. Ak chcete pocvičiť koordináciu oka a ruky, vyskúšajte nasadzovať krúžky na drevenom panáčikovi .

Obrazok 8

Zdroj: Babyknihy

Veďte ho k láske ku knihám

Pre malé deti je dôležité reálne vyobrazenie predmetov, ľudí a zvierat. Ak ich chcete skutočne zaujať, doprajte im okrem zrakového vnímania aj možnosť si veci ohmatať. Napríklad leporelo Baby's Very First Touchy-feely Animals Book  obsahuje dotykové plochy napodobňujúce povrch vecí či zvierat, ktoré vyobrazuje. Je vhodné pre deti do 6 mesiacov. Pre staršie batoľatá je vhodné leporelo Baby Touch and Feel – Baby Animals  s dvoma typmi dotykových plôch pre mladšie aj staršie deti.

Obrazok 9

Zdroj: Babyknihy

Nezabúdajte, že dieťatko do jedného roka potrebuje pri hre vašu podporu a povzbudenie. Činnosti, ktoré sú pre nás samozrejmé, sú pre neho náročné. Obklopte ho pomôckami, ktoré ho budú motivovať, posilnia jeho sebavedomie a podnietia jeho zvedavosť.

Komentáre Napíšte užívateľskú recenziu

Túto stránku zatiaľ nik nekomentoval. Buďte prvý!

RSS komentárov na tejto stránke | RSS všetkých komentárov

Napíš komentár