21. 01. 2022 Vincent

Krst knižky – Príbeh o dvoch jašteričkách a slnku

17.08.2018 Autor: Laura , Foto: FB
Termín: 24.09.2018 Mesto:Bratislava Čas:17.00 Zdroj:stránka organizátora

berl

Krst knižky – Príbeh o dvoch jašteričkách a slnku
Zoberte deti a poďte spolu s nami osláviť jedinečnú knižku o detských pocitoch. V rámci programu s mojimi kolegami odohráme aj divadelné predstavenie na motív rozprávky o dvoch jašteričkách a slnku. A k tomu dobrá nálada, príjemná hudba, ponuka chutného a zdravého jedla, detsky kútik.  

Kapacita je obmedzená, preto prosím registrujte sa na iryna.zelyk@gmail.com, stačí napísať počet dospelých a deti. Veľmi sa na Vás teším!

KEDY: 24.9.2018, o 17hod
KDE: Cafe Berlinka Sng, Bratislava O knižke 
Hravá knižka rozpráva príbeh o dvoch súrodencoch – jašteričkách, ktoré milujú život a slnko. Brat a sestra, Lolo a Loli, sa majú veľmi radi a užívajú si život v krásnom lese. Hovorí sa, že sú čarovné, lebo farba ich tela sa mení podľa toho, ako sa cítia. Jašteričky sa zaujímajú o svoje pocity, učia sa ich pochopiť, prijať a spoznať samé seba. Premýšľajú aj nad tým, či sa slniečko vráti, keď sa na chvíľu stratí za mrakmi, a na koho vlastne svieti viac. Vydajú sa preto na výlet, aby našli miesto, kde slnko svieti najviac. Objavia však niečo veľmi dôležité.
 

O autorke 
Volám sa Iryna Zelyk, som mamou dvoch deti autorkou rozprávky o dvoch jašteričkách a slniečku. Myšlienka napísať tento príbeh vznikla po tom, ako sa mi narodilo druhé dieťa. Počas nášho spoločného nažívania som spozorovala, že starší syn nie celkom rozumie veľkej zmene, ktorú sme volali sestrička. Tešil sa, užíval si nového člena rodiny, nastali však situácie, ktoré mi jasne ukazovali, že si nie je istý, pochybuje a nerozumie. Jeden večer, keď som ležala medzi deťmi a ony konečne zaspali, prišiel nápad. Mohla by som synčekovi pomôcť pochopiť, ako mama miluje svoje deti, pomocou príbehu. Potom som tým žila každý deň, pozorovala som deti o čosi pozornejšie a ony mi ukazovali cestu a učili ma. Mojím cieľom je inšpirovať deti nazrieť do seba namiesto sledovania hodnotenia a chovania nás dospelých a spoločnosti, porozumieť svojim pocitom a prijať ich. Poznať samého seba a ostať autentickým má v živote každého z nás veľkú hodnotu. Keď sa to naučia v detstve, v dospelosti z toho budú ťažiť.

Komentáre Napíšte užívateľskú recenziu

  • vap 23.08.2018, 21:41

    prosim kedy a kde bude knizku mozne kupit. dakujem

RSS kanál pre komentáre na tejto stránke | RSS kanál pre všetky komentáre

Napíšte komentár