30. 05. 2020 Ferdinand 20°C Prehánky

Boli sme, videli sme... Zábavný park Energylandia (Poľsko)

Autor: Simona, Foto: sdetmi.com

Prázdniny sú v plnom prúde a my s deťmi sme sa rozhodli navštíviť najväčší zábavný park v Poľsku – Energylandiu. Park sa nachádza v poľskom mestečku Zator, v okolí sme objavili hneď viaceré zaujímavé miesta, čiže jeden víkend Vám stačiť nebude :) 

Ale späť k Energylandii. Park otvára svoje brány o 10 ráno, takže príchod sme si načasovali hneď na otvorenie. Už na parkovisku bolo vidieť, že Poliaci sú na víkendový nápor návštevníkov dobre pripravení a pohodlne sme zaparkovali na znavigované miesto. Prekvapilo nás, že i napriek obrovskému množstvu návštevníkov, ktorí šli do parku, na pokladniach nebol žiaden rad, dokonca niekoľko pokladní bolo ešte voľných. Spolu so vstupenkami sme obdržali aj mapu areálu – tá sa vám určite zíde, keďže park je naozaj obrovský.

IMG 0967

Zdroj: sdetmi.com

Výhodou Energylandie je, že zaplatíte iba vstupné a následne máte všetky atrakcie v cene. Vstúpili sme do parku, kde nás hneď ohromilo množstvo atrakcií na každom kroku. Keďže sme boli s menšími deťmi (6 a 8 rokov), hľadali sme skôr rodinné a detské kolotoče. Výhodou tých „menej adrenalínových“ kolotočov je, že vôbec nečakáte a hneď môžete nastupovať  :)

IMG 1040

Zdroj: sdetmi.com

Či máte dcéru alebo syna, atrakcie sú naozaj rôznorodé. Vyskúšali sme skoro 2 desiatky rôznych kolotočov, deti boli nadšené. Počas dňa sme navštívili aj viaceré show, napríklad kúzelnícku, pirátsku, či ohňovú – trošku si oddýchli a zabavili sa.

IMG 0992

Zdroj: sdetmi.com

Keďže sme v parku boli až do večera, využili sme aj ďalšie služby, reštaurácie, kaviarne, či cukráreň. Na výber boli rôzne druhy bufetov, či občerstvenia, a čo nás prekvapilo, ani tu sme nemuseli čakať v dlhých radoch. Rad nebol dokonca ani na dámskych WC, ktoré boli pekne udržiavané a pravidelne upratované.

Ak sa do parku chystáte v strede leta ako my, určite si nezabudnite pribaliť plavky a náhradné oblečenie. Mnoho atrakcií je totiž vodných, na čo upozorňuje už samotná tabuľka pri vstupe na kolotoč. Súčasťou areálu je aj veľký vodný svet s bazénmi a tobogánmi, takže teplo vám určite nebude :)

IMG 0995

Zdroj: sdetmi.com

Pre mňa osobne najväčšou výhodou parku bola jeho rôznorodosť. Či máte doma puberťáka, alebo dvojročné dieťa, zabavia sa všetci. Kolotoče sú rozdelené do viacerých typov, od adrenalínových, cez rodinné až pre atrakcie pre najmenších.

Naviac, práve počas našej návštevy v parku otvárali najväčšiu húsenkovú dráhu v Európe – Hyperion! Nenechala som si ujsť príležitosť dráhu vyskúšať a môžem len povedať, že ak milujete adrenalín a rýchlu jazdu, vesmírny Hyperion musíte vyskúšať – veď posúďte sami!

  • viac ako 80 metrový pád
  • výška 77 metrov
  • rýchlosť 142 km/h
  • 85 stupňový sklon pri páde
  • neočakávané gravitačné efekty
IMG 1066

Zdroj: sdetmi.com

Náš tip: keďže sa park nachádza v zahraničí, nezabudnite deťom pribaliť aj pas!

Viac o zábavnom parku Energylandia >>

Mapa: N 49° 59′ 47″ E 19° 24′ 36″

Mapa sa nahráva...

Napíšte komentár