Vyhliadková veža Bojnice - Čajka v oblakoch

Autor: Laura , Foto: sdetmi.com
Adresa:48.785821,18.564625 Bojnice Telefón:0951 130 178 E-mail:info@kupele-bojnice.sk www:stránka organizátora
Hodnotenie:

Vyhliadková veža Bojnice je neprehliadnuteľná stavba, ktorá sa nachádza v horách nad mestom Bojnice poskytujúca nezabudnuteľný výhľad.

Vyhliadková veža Čajka s prevýšením asi 30 metrov má oceľovú konštrukciu a drevenú lávku, stúpanie na nej je šesť percent. Súčasťou stavby je i tobogan, ktorým sa návštevníci môžu spustiť z vrcholu veže nadol. 

Z vyhliadky môžu návštevníci zazrieť okrem Bojnického zámku a okolia i Prievidzu na opačnej strane, ktorá nie je bežne vidieť z menšej výšky.

Parkovať je možné na provizórnom bezplatnom parkovisku oproti kempu. K vyhliadke odtiaľ je to pešo do 5 minút cesty. Parkovisko ako i vyhliadku ľahko nájdete aj na google maps.

Cesta k vyhliadke aj samotná vyhliadka je vhodná aj pre mamičky s malými deťmi, či v kočíkoch.

Otváracie hodiny sú od 8:00 - 21:00 

38204182 275931306515963 8800764426207625216 n

Priamo vedľa vyhliadkovej veže vznikla aj zaujímavá dedinka z rozprávkových domčekov, ktoré ocenia hlavne vaše ratolesti. Vstup do domčekov je bezplatný. Šmolko dedinka je prístupná celoročne.

45444637 284920345482792 1876130809694388224 n

Mapa: N 48° 47′ 9″ E 18° 33′ 53″

Mapa sa nahráva...

Komentáre Napíšte užívateľskú recenziu

 • Peter 04.11.2019, 11:59

  Bolo pekne, deckám sa páčilo, ale čo sa týka cien nemám slov. 8€ pýtať za vstup je niečo nehorázne. Za čo ? Za akú službu? Za 3 minútový výstup po rozhľadni? V tej prestrelenej cene mal byť minimálne suvenír.. ...Ešte keby 2-3€ nepoviem nič, OK, ale 8€ je hanba. A ďalšia vec, keď už je také vysoké vstupné, pýtať ešte 1€ za tobogán dodatočne je ,,smiešne" a ďalšie 1€ za toalety to už radšej ani nekomentujem ... fakt na zamyslenie...

 • Rene 26.10.2019, 08:21

  Ano pan Jozef,rozvoj turizmu treba,ale na domacich sa nemysli.Aj ja som bojnican,koli turistom je vsetko spoplatnene nie je kde ani zaparkovat a bol som inde 8e chodnik v korunach stromov a to idete skoro 1,5km a nie 3zatacky ako u nas a ste hore.Fandim rozvoju ale nas psn podnikatel je nenazraty cena vezi sa mu musi takymto vstupnym za 2roky vratit a nejake zlavy pre domacich a mozno rodinne vstupenky by mohol uvazovat asi on sa nebol nikde pozriet lebo vsade inde su take moznosti len GR kupelov je asi zaslepene trzbami biznisom z turizmu a zabuda ze su v bojniciach kde maju 5000 domacich na ktorych sa zabuda a chcu od nicch poplatky ako od turistou zo zapadu nehovoriac kolko pozemkov sa vykupilulo a priroda zneuzila na biznis a plnenie kasy GR kupelov,nazaver kazda minca ma dve strany alebo mec seka dvojako no len ten nas bojnicky pre pana podnikatela.

 • Mária Kováčová 20.10.2019, 15:28

  Stavba je dobrá ale cena vstupenky je vysoká a určite tam už viac nepôjdem. Veď ako dôchodca si odpísaný, lebo zľava tu pre dôchodcov neexistuje a to mi veru vadí. Nemáme také dôchodky ako v Nemecku či v Rakúsku a vstupné také máme. Verím a budem dúfať, že sa kompetentní nad tým zamyslia a urobia nápravu. Tiež som bola sklamaná, že v sobotu je tam dosť návštevníkov, ale kávičku si môžete dať iba v meste, lebo reštaurácia nefunguje, aspoň včera to tam bolo!!!

 • A. Husárová 19.05.2019, 09:44

  Páčilo sa nám, hviezdičku strham len kvôli výške vstupného. Keď máte viac deti plus dvaja dospelý tak by možno bolo milé ponúkať rodinnú vstupenku.

 • Slavka 13.05.2019, 16:57

  Dobry den, aj ja som Bojnicanka a uprimne povedane, ked sa pozriem z okna obyvacky na tu zeleznu opachu, chce sa mi plakat. Do kupelov uz ani nechodim..... z toho betonu, asfaltu a holej plane po krasnych velkych stromoch, by mi asi puklo srdce. Mozno to tu nadchne ludi, ktori nevedia, kolko zelene padlo za obet tymto komercnym "nadheram". Je smutne, ze dnes sa da predat skoro cele mesto vratane okolitych hor

 • Vojto 09.05.2019, 12:23

  Vyhliadka je veľmi pekný zážitok v tom, že vidno les z hora ten pohľad na vrcholky stromov je úžasný. Ďalšie plus je, že sa tam dá ísť s kočíkom. Negatívna je cena 8€ za dospelého je extrém... Ďalšie negatívum je, že lístok na tobogán sa nedá kúpiť hore, ale musíte si ho kúpiť dole v pokladni. Včera sme boli aj na koncerte Fíhy a na akcii ponúkali 1 porciu gulášu za 5€. Suma sumárum, na vyhliadkovú vežu sa chcem určite ešte niekedy v živote vrátiť, ale nebude to bežná zastávka rodiny pri návšteve ZOO, alebo kúpaliska (ktoré majú porovnateľné vstupné) a jedlo si určite prinesiem so sebou...

 • Mirka 12.04.2019, 19:04

  Uplne super,krasne,cena vstupneho pasuje.investor to nepostavil zadara,a je uz len z mala podnikateľou ktorý robia stale nové projekty.Bojnice su nádherné,a všetko čo knim patrí,ceny primerané.chce to ale viac reklamy v zahraničí..a komu sa nepáči a preratava,je vždy kopec inych možností.

 • Jozef 04.04.2019, 13:36

  Dovoĺte mi napisať par riadkov.Veĺmi sa divím ako moze niekdo kritizovať snahu niečo pre ĺudí prospešné urobiť.Veď už ten zamok neni tak atraktivny ako bol kedysi.Móžeme GR kupeĺov len veĺmi ďakovat že tu zveĺaduje celé kúpele a okolie.Keby jeho nebolo tak by boli kúpele a okolie zaostale ako to bolo inokedy.Mesto nerobi pre turizmus absolutne nič.A GR kupelov to nerobi pre seba ale pre ĺudí.Patrí mu veĺka vďakaTuristi ktorí pridu do Bojníc sú milo prekvapení ake veĺke zmeny sa v kupeĺoch porobili.Tej občianke z Bojníc iba toĺko,pani prebuďte sa a otvorte si oči apozerajte ako sa menia Bojnice.Choďte do iných kupeĺnych miest a porovnajte.Potom kritizujte.Ďakujem pán GR kupelov že sa snažíte robiť všetko pre blaho navštevnikov kúpeĺov.A keď sa niekomu vidí cena vstupneho vysoká, tak nech ide sa pozrieť aj do iných lokalít kde maju podobne vyhliadkove veze potom uvidí.A tá konstrukcia nebola zadara ale niekdo to musel zafinancovať a nie malými peniazmi.Tak iba toĺko.

 • miriam 20.02.2019, 14:06

  Navštívili sme vyhliadku cez týždeň, aby sme sa vyhli náporu ľudí. Prostredie je tam krásne, avšak už pri výstupe z auta bolo cítiť smrad z výfukových plynov, keď sme vyšli k samotnej veži - cca 10 minút, všade panoval čulý stavebný ruch. Zakúpili sme si lístky a cca po jednej minúte sme sa vrátili na pokladňu a požiadali o vrátenie vstupného. Dohrčali tam totižto ťažké nákladné autá a bagre a smrad a hluk boli neúnosné. Dúfam, že pani pokladníčka nemusela vrátiť majiteľovi peniaze z vlastného, tešila som sa, že som odtiaľ preč, našťastie deti neprotestovali. Išli sme sa teda okúpať ale Jánov bazén nefungoval a ten druhý je od pätnásť rokov,a jazierko, ktoré bolo zadarmo pre verejnosť je už oplotené. Zo všetkého len ryžovať a všetko vydrancovať treba...

 • Štefan 27.01.2019, 20:43

  Oveľa krajší - prirodzený - výhľad na ten istý rozsah okolia Prievidze poskytuje - zadarmo - iba 4km. vzdialená hrádocká skala nad mestskou časťou Prievidze Hradec. Pohľad na vyčnievajúce monštrum rozhľadne na horizonte za Bojnicami pri pohľade od Prievidze, je otrasný! Cieľ, zvýšiť návštevnosť Bojníc aj prostredníctvom rozhľadne je naprosto neželateľná služba, lebo Bojnice sú už za súčasného stavu neúnosne preľudnené turistami, čo znehodnocuje kvalitu života ich obyvateľov.

RSS komentárov na tejto stránke | RSS všetkých komentárov

Napíš komentár