09. 03. 2021 Františka 6°C Zamračené

Boli sme, videli sme ...Wellness Hotel Horal Veľké Karlovice

Autor: MS, Foto: sdetmi.com

Testovali sme: Wellness Hotel Horal
Miesto:  Veľké Karlovice, ČR
Cesta autom zo Žiliny trvala:  45 min.
Termín návštevy:  30.6.-1.7.2018

P1000533

Do hotela Horal sme cestovali v plnej zostave 2 dospelí a 2 deti vo veku 11 a 8 rokov. Išli sme len na jednu noc, nakoľko sme tak spoločne chceli osláviť príchod prázdnin predtým ako sa deti rozpŕchnu do tábora či k starkým. Počasie nám moc neprialo. Na to, že malo byť leto v plnom prúde, v Beskydách bolo veľmi sviežo - okolo 8-11°C. Pri návšteve treba určite rátať s tým, že cestujete do hôr a tým pádom je tam chladnejšie a podľa toho zbaliť aj oblečenie. Avšak nepršalo a tak sme si urobili aj pár krátkych výletov v okolí. Zo Žiliny sme štartovali o 10.15 hod. a za necelých 45 min. sme už stáli na parkovisku pred hotelom a kochali sa výhľadom.

P1000522

Keďže ubytovať sa dá okolo 15,00 hod., vybrali sme sa najskôr preskúmať okolie. Z ponúkaných atrakcii v okolí nás oslovila možnosť prechádzky v pralese Razula. Deti samozrejme hundrali, ale po chvíli si samé všimli množstvo známych rastlín, ktoré rástli popri ceste. Medzi nimi aj šalviu. A ohúrilo nás aj to maximálne ticho a kľud - samozrejme, keď nereptali tie naše dve pohromy :)

2018 06 30 12.22.24

Po prechádzke nám trochu vyhladlo a tak sme sadli na auto a vydali sa smer - Detský park Razulák, kde sa nachádza aj Bistro Razula. Tu sme ochutnali aj typické české frgály. 

2018 06 30 11.31.51Detský park Razulák bol pomerne prázdny, nakoľko bolo fakt chladno, ale atrakcii pre zábavu detí tam bolo plno. Za slnečného a teplého počasia si tu deti užijú kopu zábavy a rodičia pochutia na dobrej káve a koláčiku. V zime tu funguje plne funkčné lyžiarske stredisko aj s lyžiarskou školou pre deti.

2018 06 30 11.19.01

Čas pokročil a my sme sa vydali ubytovať do hotela. Napriek tomu, že bol začiatok prázdnin, hotel nepôsobil preplneno. Orientácia okolo hotela bola veľmi jednoduchá, pomáhali nám k tomu orientačné tabuľky, ktoré nás navigovali aj k recepcii ale aj k ostatným atrakciám okolo hotela. Deti zamierili ihneď k detskému ihrisku, ktoré bolo veľmi zaujímavo spravené a je vhodné pre všetky vekové kategórie. Tvoria ho jednotlivé stanovištia, ktoré nabádajú k rozlúšteniu nejakej úlohy, alebo aktivite. Našich zaujali hlavne piškvorky a hra lodičky ako aj lezecká stena.

Izby:

Ubytovanie je rozdelené do 4 samostatných budov a centrálnej budovy. My sme mali rodinnú izbu, ktorá bola dostatočne priestranná a pohodlná. Ako darček nás na izbe čakala minerálna voda, čo určite potešilo.

Pre každého člena našej rodiny bola navyše nachystaná taška na kúpanie, kde pre dospelých bol nachystaný uterák, župan + papuče a pre deti detský župan a uterák.

2018 06 30 14.08.04

Wellness a bazén:

Hneď ako sme sa ubytovali, prezliekli sme sa do plaviek a županov a priamo z izby sme vypochodovali smer termálne bazény. Do wellness centra sa ide síce po vonku, ale je to veľmi blízko, preto sme radšej zvolili túto formu presunu. Samozrejme môžete do wellness prísť neprezlečení a prezliecť sa priamo vo Wellness v šatniach. Záleží na vašich preferenciách. 

Hotel ponúka wellness služby aj pre neubytovaných hostí a tak sme sa trochu obávali, že tam bude plno, ale ostali sme milo prekvapení. Bolo to tak akurát a centrum by znieslo aj oveľa viac ľudí.

Nachádzajú sa tu 3 termálne bazény so slanou vodou, fitness centrum a saunový svet. My sme využili síce len bazény, ale saunový svet má skvelú ponuku aj pre deti, kedy v čase od 8.00-10.00 hodiny Saunér usporadúva detské saunové rituály. Inak je vstup do sauny povolený len osobám starším ako 14 rokov.

Pri bazénoch je k dispozícii bar ako aj ohradený detský kútik Žabákovo. Z bazénov sme najdlhší čas, my dospelí, strávili v teplom relaxačnom bazéne s tryskami a lehátkami, a deti v kruhovom vodnom víre, z ktorého sme ich nemohli dostať. Plavecký bazén je výrazne studenší a preto ak sa doňho namočíte zahrejete sa iba tak, že budete stále plávať :)

Ak by bolo vonku teplučko, z bazénov je možné vyjsť priamo na terasu a záhradu, kde sú pripravené lehátka so slnečníkmi a môžete si tak užiť vysokohorské opaľovanie aj s krásnymi výhľadom a s chladeným drinkom v ruke.

2018 06 30 17.03.422018 06 30 17.04.02

2018 06 30 16.33.10

Strava:

V cene ubytovania sú okrem voľného vstupu do Wellness centra aj skvelé raňajky a večere. Na večeru bol veľký výber z 3 studených predjedál + polievka, hlavný chod na výber z 4 možnosti + ponuka koláčikov. Pitie bolo účtované zvlášť na izbu, podľa vlastného výberu.
Na raňajky bolo k dispozícii viac druhov pečiva, hrianok, pomazánky, teplé raňajky - vajíčka, klobáska, párky, zeleninka aj ovocie. Dokonca raw puding a zdravé jogurty. Sladké pečivo, džúsy a káva.

Pre deti bola k dispozícii detská jedálenská stolička aj ohradený detský kútik pre najmenších priamo v reštaurácii, aby sa aj rodičia mohli v kľude najesť a pritom mali deti na dohľad.

Počas dňa či večera si môžete posedieť na štýlovej terase s krásnym výhľadom a pochutiť si na dobrom jedle, koláčiku, káve, či zmrzline. Rovnako aj pri terase je malý detský kútik pre deti.

P1000488

Okolie a možnosti:

Na druhý deň sme preskúmali tesné okolie hotela. Nasledovali sme navigačné tabule, ktoré nás doviedli na Kulíškov náučný chodník pre deti, ktorý bol ozaj úžasne spravený a zabavili sa aj naše deti. Na každom stanovišti - bolo ich 11 - ich čakala interaktívna úloha či hádanka. Trasa je dobre označená a má nízke prevýšenie, takže ju zvládnu aj menšie deti ako aj rodinky s kočíkom.

P1000507 P1000498

Prešli sme sa aj po asfaltovej ceste od hotela, ktorá vedie okolo celého golfového ihriska, na ktorom si môžete aj spolu s deťmi osvojiť základy golfu.

P1000514

Keďže z času na čas s deťmi na našich výletoch praktizujeme aj geocaching a dočítali sme sa, že celé okolie Veľkých Karlovic je obľúbeným miestom kešiek - nachádza sa ich tu okolo 25 - vydali sme na cestu hľadania kešky v okolí rezortu. A boli sme aj úspešní!

P1000518

Rezort ponúka skvelé možnosti na trávanie voľného času pre celú rodinu. Všimli sme si aj veľa cyklistických chodníkov v okolí, takže aj skvelé miesto na bicyklovanie.

Či už sa rozhodnete pre jednodňový výlet alebo viacdňovú dovolenku, nudiť sa tu isto nebudete. V každom ročnom období má okolie Beskýd čo ponúknuť, preto stojí za návštevu.

 

Mapa: N 49° 22′ 37″ E 18° 23′ 33″

Mapa sa nahráva...

Napíšte komentár