Májový víkend s robotmi vo Wellness Hoteli Patince

Autor: Claudinka, Foto: wellnesspatince.sk
Termín: 27.04.2018 - 01.05.2018 Mesto:Patince Zdroj:stránka organizátora
patince velkanoc detail pobytu

Bojíte sa o budúcnosť vašich detí? Rozvíjajte v nich záujem o informatiku a robotiku

IT odbory sú na vzostupe. Aj na Slovensku sa môžu deti hravou formou zoznamovať s programovaním a robotikou. Pomôže im napríklad výstava robotov v Patinciach. Stavia si vaše dieťa rado z Lega alebo z inej stavebnice? Rozoberá vám doma elektrické prístroje a rozmýšľa nad tým, prečo a ako veci fungujú? Možno vám doma vyrastá malý vedátor. Záujem o vedu a techniku ​​by ste mali v deťoch podporovať.

Technické odbory budú hrať prím
Už dlhodobo sa hovorí o tom, že roboti postupne nahradia niektoré pracovné činnosti alebo dokonca celé profesie, napríklad vo výrobe, baníctve, dokonca aj v medicíne. O budúcnosť svojich detí sa ale báť nemusíte – niektoré odbory zaniknú, iné vzniknú. Medzinárodná personálna agentúra Manpower v minulom roku zverejnila analýzu, v ktorej uviedla, že v oblasti IT vzrastie počet pracovných pozícií až o 26 %. Počíta sa aj s takými profesiami, ako je opravár robotov. Informačné technológie a roboti tak budú hrať v budúcnosti významnú úlohu, a ak budete podporovať vaše deti v technickom vzdelaní, určite sa im to oplatí.

Roboti na Slovensku
K technike a robotike môžu vaši potomkovia pričuchnúť už od malička, a to aj na Slovensku. Jednou z organizácií, ktoré sa snažia o osvetu v oblasti robotiky je Národné centrum robotiky. Ide o občianske združenie, ktoré je založené pod hlavičkou Fakulty elektrotechniky a informatiky Slovenskej technickej univerzity v Bratislave. Združenie sa zaoberá predovšetkým výskumom, podporou a rozvojom robotiky na Slovensku. Práve vďaka tejto organizácii a Family Wellness hotelu v Patinciach budete mať v blízkej dobe možnosť zoznámiť vaše deti so svetom robotov. Posledný aprílový víkend sa v najjužnejšie položenej slovenskej obci už po druhý krát uskutoční Výstava robotov. Od 28. do 29. apríla sa nielen deti, ale aj dospeláci, zoznámia s najnovšími trendmi v oblasti vedy, techniky a robotiky. „Silná Európa potrebuje mať silné technológie. Robotika medzi ne patrí. Pre nás je dôležité, aby robotika bola vnímaná pozitívne medzi širokými vrstvami ľudí,” vysvetľuje František Duchoň z Národného centra robotiky, prečo sa pre organizáciu takejto aktivity rozhodli.

IRB 120 vám nakreslí portrét
Ak aj vy máte doma malého zvedavca a stavebnica mu už nestačí, určite bude pre neho prínosné, pokiaľ mu fungujúce roboty ukážete v praxi. Deti i dospelí uvidia priamo v akcii napríklad robota IRB 120, ktorý nakreslí ich portrét, obratného robota YouBota, robotickú guľu, robota cvičiteľa alebo dokonca humanoidného robota NAO. Nebudú chýbať ani robotické vysávače a deti si vyskúšajú aj meranie teploty termovíznou kamerou.

Rodiny, ktoré si doprajú tento vzdelávací pobyt čaká aj tematický animačný program, vrátane súťaže o najlepšiu robotickú masku, a všetky vymoženosti wellness hotela, ako sú bazény, sauny a vírivky. Všetky informácie o pobyte si nájdete na stránke www.wellnesspatince.sk.

Pobyt zahŕňa:
- ubytovanie v ***hoteli v dvojlôžkovej izbe Standard,
- polpenzia- raňajky a večere formou bufetových stolov alebo výberom zo 4-chodového menu,
- neobmedzený vstup do bazénového sveta s TERMÁLNOU VODOU s blahodarnými účinkami na pohybové ústrojenstvo – veľký relaxačný bazén, sedací kľudový bazén, 10-miestna vírivka, detský bazén s toboganom,
- neobmedzený vstup do saunového sveta – fínska sauna, švédska sauna, parná sauna, bylinková aromatická sauna, ľadový relax, vírivý bazén, odpočiváreň, ochladzovací ,
- neobmedzený vstup do fitness centra
- relaxačný program počas víkendu; aqua aerobic, aquagym vo vyhradených dňoch
Bonusy: detský kútik s dozorom zdarma, rôzne zľavové kupóny, romantické nočné kúpanie v piatok, ranné plávanie v sobotu a v nedeľu, voľná vstup do Monoštorskej pevnosti v meste Komárom

Cez robotický víkend tu zažijete:

 • interaktívnu výstavu robotov Národného centra robotiky
 • prednášky z rôznych oblastí robotiky
 • súťaže s robotmi a proti robotom
 • možnosť fotenia sa s robotmi selfiematom
 • súťaž o najlepšiu selfiemat fotku s robotom
 • vaše portréty nakreslené robotickým ramenom IRB 120
 • využitie robota SCHUNK Powerball v priestore laboratória
 • obratného robota YouBot
 • robota cvičiteľa
 • humanoidného robota NAO
 • robotické vysávače
 • meranie teploty termovíznou kamerou
 • riadenie robota cez telefón
 • večernú flyboard show
 • tematický animačný program počas pobytu
 • minidisco a party so superhrdinami (Batwoman, Transformer)

cennik majovy relax 1

REZERVÁCIE:
e-mail: rezervacie@wellnesspatince.sk
tel.: +421 35 79 08 510

Wellness hotel Patince****

Komentáre Napíšte užívateľskú recenziu

Túto stránku zatiaľ nik nekomentoval. Buďte prvý!

RSS komentárov na tejto stránke | RSS všetkých komentárov

Napíš komentár