Rastlinopis

Autor: marylyn, Foto: Artforum
unnamed

Podivuhodné pravdy a výmysly zo zeleného sveta.


Jar je tu! A ak to tak práve za oknom nevyzerá, buďte si istí, že kvetmi budú obsypané minimálne pulty kníhkupectiev. Vydavateľstvo Artforum prináša deťom novú knižku. Jiří Dvořák, autor obľúbeného Hávedníka sa tentoraz zameral na flóru. Pôvabná kniha Rastlinopis je ozdobená farebnými ilustráciami Alžběty Skálovej a dozviete sa v nej zaujímavosti o podivuhodných zákutiach rastlinnej ríše. 

Táto kniha je určená pre všetky deti, ktoré sa neuspokoja s jednoduchým vysvetlením a často kladú rodičom otázku: prečo? Prečo na akácii žijú mravce, prečo žihľava pŕhli, prečo z cibule štípu oči? Musia mať rastliny korene v zemi? Aká bola prvá rastlina na svete, kto vypestoval mandarínku bez kôstok a je pravda, že najdrahšiu kávu na svete kakajú cibetky?

Zároveň je to knižka, ktorú môžu používať aj učitelia, ak sa im deti nudia na hodine prírodopisu: príroda je plná malých dobrodružstiev aj napínavých príbehov, hádaniek a neuveriteľných tajomstiev. Je to však aj knižka rodinná: malým deťom bude stačiť hádanka alebo veršovačka, väčšie sa začítajú do príbehu s dobrým koncom a dospelí sa budú čudovať, koľko toho nevedeli.

Komentáre Napíšte užívateľskú recenziu

Túto stránku zatiaľ nik nekomentoval. Buďte prvý!

RSS komentárov na tejto stránke | RSS všetkých komentárov

Napíš komentár