Familypark – rakúsky raj pre celú rodinu oslavuje 50. výročie svojej existencie

Autor: Martanka, Foto: familypark.at/

Waldexpress cMatula webPôvodne malý rozprávkový les, ktorý vznikol pred piatimi desaťročiami, patrí dnes k najobľúbenejším rodinným výletným cieľom na východe Rakúska. Raj pre celú rodinu uprostred dovolenkového regiónu pri Neziderskom jazere navštívi každú sezónu viac ako 600.000 hostí.

Familypark v obci St. Margarethen sa rozkladá na ploche 145.000 m² uprostred prírody Rustskej pahorkatiny a svojim návštevníkom ponúka mnohé jazdné atrakcie, preliezky, zážitkové zóny, šmykľavky, zoo a Rozprávkový les.

fz59795

Tento rok je pre Familypark absolútne výnimočný, pretože park v roku 2018 oslavuje 50-ročné jubileum. V roku 1968 otvoril Erwin Müller, otec dnešného vlastníka, Rozprávkový les v lese neďaleko obce St.Margarethen, kde ako kamenár vystavoval svoje vlastné sochy. Vytvoril tak nielen úplne nový výletný cieľ v tomto regióne, ale položil aj základný kameň najväčšieho zábavného parku v Rakúsku.

Drachenbahn 18x12 300 3


Novinky roku 2018 – Almjodler a Rozprávkový kolotoč

Pri príležitosti jubilejnej sezóny sa návštevníci môžu tešiť na dve nové úžasné atrakcie.

Almjodler

Navštívte našu novú horskú dedinku v tematickom celku Gazdovský dvor a ukážte, že sa naozaj nebojíte! Na atrakcii Almjodler, kde sa voľným pádom spustíte dolu z výšky 8 metrov, sa vám bude možno chcieť i jódlovať!

Tante Mizzi 18x12 Hollunder web

Rozprávkový kolotoč

Mimoriadny zážitok medzi Rozprávkovým lesom (Märchenwald) a Zážitkovým hradom (Erlebnisburg)  ponúka nostalgický Rozprávkový kolotoč (Märchenkarussell). Posaďte sa na jednu z nádherných zvieracích postavičiek a vychutnajte si jazdu na gondole, ktorá vás jemne pohojdá alebo zatočí. Zábava pre celú rodinu je zaručená!

Rozprávkový les

V novom lesku zažiari aj historické jadro Familyparku. Snehulienka či Max a Móritz, ale aj veľa ďalších rozprávkových postavičiek sa už teší na svoj nový domov. Rozprávkový les v novom šate vzbudí aj vo vás príjemné spomienky na detstvo.

Rattenmuehle 116x72 300

Nové reštaurácie

Počas sezóny budú vo Familyparku otvorené dve nové reštaurácie. Veľkí i malí maškrtníci si prídu na svoje v pekárni, ktorá bude ponúkať čerstvo upečené vafle a tvarohové guľky.
Pre veľký úspech pilotného projektu v roku 2017 bude tento rok rozšírený obchod s čerstvými šťavami, ktorý do svojho sortimentu zaradí aj chutné smoothies.

Leonardo9 18x12

Výlet do Familyparku môžete spojiť s krátkou dovolenkou pri Neziderskom jazere. Výhodné dovolenkové balíky ponúka mnoho ubytovacích zariadení v okolí.

Hauptlogo 50 mit FilippoOtváracia doba

24.3. – 30.9.2018                             denne 9 – 18 hod
1.10.  – 26.10.2017                          denne 10 – 17 hod

Pre deti do 3 rokov je vstup voľný!

Familypark
Märchenparkweg 1
7062 St. Margarethen
https://www.familypark.at/sk/

 

Komentáre Napíšte užívateľskú recenziu

Túto stránku zatiaľ nik nekomentoval. Buďte prvý!

RSS komentárov na tejto stránke | RSS všetkých komentárov

Napíš komentár