Decká za volant v bystrickej Európe

07.02.2018 Autor: Annie, Foto: europasc.sk
Termín: 28.02.2018 a ďalšie Mesto:Banská Bystrica Zdroj:stránka organizátora

dzv18

Milé deti, nastúpte! Od 12. februára do 28. februára sa centrálny priestor  Európa SC zmení na to najväčšie dopravné ihrisko a vy sa hravým a bezpečným spôsobom môžete naučiť základné pravidlá cestnej premávky. 


Pamätáte si aj vy tie časy, keď ste sa potajme chodili hrať na šoféra do auta svojich rodičov? Krútenie volantom vo vás vyvolávalo pocit skutočného dospeláka a to isté teraz chcete dopriať aj svojim deťom. Hra sa ale môže zmeniť aj na skutočnosť, ak navštívite Europa SC. Vďaka jedinečnej dopravnej škôlke si budú malí vodiči môcť vyskúšať šoférovanie vlastných vozidiel, naučiť sa pravidlá cestnej premávky, ale aj stretnúť hasičov, policajtov a záchranárov.

Od 12. februára až do konca tohto mesiaca sa banskobystrické nákupné centrum opäť premení na veľké dopravné ihrisko. Účastníkmi premávky ale nebudú dospelí, ktorí už disponujú vodičským preukazom, ale malé deti, na ktoré čaká na akcii s názvom Decká za volant! bohatý program.

Dopravné ihrisko bude pre všetky deti milujúce autá a vozidlá cestnej premávky pripravené na prízemí medzi eskalátormi. Deti budú mať na mieste k dispozícii kolobežky, ale i šľapacie a odrážacie autíčka, a tak si budú môcť vyskúšať šoférovať cez simulovanú krajinku ako dospeláci. 18.2. sa uskutoční aj súťaž v pretekaní na odrážadlách. Rozhodcovskú úlohu v tejto súťaži bude plniť úspešný slovenský formulový pretekár Richard Gonda, ktorý sa podujatia zúčastní už po druhýkrát. Pre návštevníkov tejto akcie sú ako motivácia pripravené ceny od partnerov podujatia. Jednou z nich je aj auto od partnera podujatia FinalCD, ktoré poslúži víťaznej rodine na celý víkend.

Malí vodiči sa okrem zábavných aktivít budú môcť stretnúť so svojimi idolmi. 25. februára budú opäť pre malých i veľkých návštevníkov prebiehať workshopy s policajtmi, hasičmi, či záchranármi zo Slovenského červeného kríža. Tí predvedú napríklad aj deťmi obľúbenú simuláciu havárie, pri ktorej im ukážu to, ako v takejto situácii poskytnúť zranenému prvú pomoc

 

Komentáre Napíšte užívateľskú recenziu

Túto stránku zatiaľ nik nekomentoval. Buďte prvý!

RSS komentárov na tejto stránke | RSS všetkých komentárov

Napíš komentár