Slovenské technické múzeum v Košiciach

Autor: marylyn, Foto: muzeum.sk
Adresa:Hlavná 88, 040 01 Košice Telefón:+421 55 62 240 35, +421 55 72 606 12 E-mail:stmke@stm-ke.sk www:stránka organizátora
Hodnotenie:

Slovenské technické múzeum ako jediné múzeum technického zamerania na území Slovenska poskytuje komplexný pohľad do histórie a tradícií vedy a techniky.


Ako hlavné centrum múzejnej dokumentácie spravuje bohatý zbierkový fond, iniciuje starostlivosť o vybrané technické pamiatky in situ na území celého Slovenska, poskytuje odbornú pomoc pri ich záchrane a obnove. Budova na Hlavnej ulici v Košiciach - sídlo Slovenského technického múzea, je architektonickou dominantou severnej časti pamiatkovej rezervácie mesta Košíc.

V rozsiahlom zbierkovom fonde je zastúpené baníctvo, hutníctvo, umelecké kováčstvo, hodinárstvo, strojárstvo, energetika, kancelárske stroje, textilné stroje, polygrafia, elektrotechnika, geodézia a kartografia, fotografická a kinematografická technika, doprava /železničná a automobilová/, letectvo. Vedecké odbory reprezentujú zbierkové fondy historickej prístrojovej techniky z fyziky, chémie a astronómie. Množstvo originálnych exponátov je prezentované v expozíciách a vystavených súboroch zbierok. 

V súčasnosti má Slovenské technické múzeum 6 pobočiek - Múzeum dopravy, Múzeum letectva, NKP Solivar v Prešove, Múzeum J. M. Petzvala v Spišskej Belej, Kaštieľ v BudimíreMúzeum kinematografie rodiny Schusterovej v Medzeve a vysunutá expozícia História baníctva na Spiši v novovybudovanom Multifunkčnom energeticko-baníckom centre v Spišskej Novej Vsi.

Cenník vstupného nájdete TU.

Otváracie hodiny - expozície v sídle - Hlavná 88, Košice:

 • apríl - október
   • utorok - piatok 9.00 - 17.00
   • sobota - nedeľa 12.00 - 17.00
 • november - marec
   • utorok - piatok 09.00 - 17.00 
   • sobota - nedeľa 12.00 - 17.00

Komentáre Napíšte užívateľskú recenziu

 • Stanka 06.01.2020, 09:01

  Boli sme cez leto prvýkrát, ani sme všetko nestíhali pozrieť. Deti zaujala výstava o hlavolamoch, ilúziach, vesmíre.
  Pekné.

RSS komentárov na tejto stránke | RSS všetkých komentárov

Napíš komentár