Detský víkendový jazdecký tábor

Autor: Peter Vámosi, Foto: .facebook.com/vikendovetabory
madarsko vikend kone 1
Termín: 09.02.2018 - 11.02.2018 Mesto:Maďarsko Zdroj:stránka organizátora

Unikátny tábor, akému široko ďaleko páru niet, očakáva vaše deti s atraktívnou ponukou pestrých a nevšedných zážitkov. Už jeho názov Jazdecký park Kincsem (Kincsemlovaspark) napovedá, že jeho hlavnou atrakciou sú kone. A v Európe určite niet lepších inštruktorov jazdenia než sú maďarskí „čikóši“, ktorí sa budú venovať jednotlivo každému dieťaťu počas dvoch 20 minútových jazdení na koníkoch či poníkoch. V zime a zlom počasí prebieha v zastrešenej jazdiarni. Pravdaže, pokiaľ by niektoré dieťa malo obavy, môže sa pod dozorom našich inštruktorov venovať iným aktivitám, ktorých je v tábori neúrekom.

Deti s obľubou využívajú obrovský minigolf, ale v areáli sú aj možnosti rôznych športových aktivít, od loptových hier až po tenis na kvalitných kurtoch. Vnútri zas čaká krytý bazén a pár stoviek metrov od strediska ďalší plavecký bazén s výcvikom plávania od profesionálnych plaveckých trénerov a obrovská krytá športová hala, v ktorej sa súbežne dajú zorganizovať športové či športovo – súťažné aktivity pre niekoľko tímov naraz. Ak väčšia skupina detí bude chcieť namiesto plávania uprednostniť šantenie v aquaparku, odvezieme ich autobusom do 20 minút vzdialeného kúpeľného mestečka Cegléd.

Pohybu budú mať vaše deti hojne, a to sme ešte nespomenuli túru na legendárny Attilov kopec, magické miesto s liečivými energiami, ktoré navštevujú turisti z celého sveta. Nezabudli sme však ani na odpočinkové zážitky. Ukážky akrobatického jazdenia svetovej úrovne, výcviku koní, ale aj možnosť pozrieť si zblízka chov lipicanov, oddychový biliard, šípky, stolný futbal či zábavné hry, poskytnú dostatok možností relaxu.

Ubytovanie je tiež veľmi kvalitné – hotelového typu, s vlastnými kúpeľňami na izbách. Jedlo je priam vynikajúce, toto zariadenie je vychýrené svojimi domáckymi maďarskými špecialitami a porcie sú priam kopcovité. V Maďarsku sú totiž bežné porcie väčšie než u nás, aj preto je tu v táboroch obvyklé poskytovanie stravy trikrát denne. Pestrý výber raňajok je formou švédskych stolov, obedy sú troj- a večere dvojchodové s dezertom alebo ovocím.

Nedeľa, deň odchodu domov. Po polhodinke cesty vlastným autobusom sa na pár hodín zastavíme vo veľkom budapeštianskom nákupno – zábavnom centre Campona. V podmorskom presklenom tuneli v Tropicariu, najväčšom morskom akváriu v Strednej Európe, budú nad hlavami detí plávať nielen dvojmetrové žraloky z Floridy, ale aj množstvo druhov pestrofarebných rýb a iných obyvateľov morí a oceánov. Odvážnejší môžu pod dohľadom ošetrovateľov hladkať a kŕmiť raje. Deti uvidia aligátorov, hadov, jašterov, opice a ďalšie tropické živočíchy, vstúpia do pralesa, v ktorom na chvíľku zažijú skutočnú tropickú klímu. Dokonca aj dvojminútovú búrku s hromami a bleskami, počas ktorej na aligátory padá vlažný dážď a ožívajú aj ostatné driemajúce živočíchy pralesa. Pre všetkých návštevníkov je to nesmierne vzrušujúci zážitok, o ktorom si budú rozprávať nielen počas dvojhodinovej cesty z Budapešti do Bratislavy, ale ktorý im zostane v pamäti dlhé roky.

Orientačný program tábora

1. deň: príchod do hotela v podvečerných hodinách, zoznamovací večierok, zábava pri biliarde, stolnom tenise, šípkach

2. deň: krátka pešia túra na Attilov kopec, loptové a ďalšie športové hry vonku a v športovej hale, jazdenie na poníkoch alebo na koňoch, niekoľkohodinové kúpanie v Aquaparku Cegléd, večer oddychový animátorský zábavno – súťažný program

3. deň: ukážky akrobatického jazdenia a výcviku koní, vonkajší minigolf, cestou domov trojhodinová návšteva tropického pralesa a podmorského akvária so žralokmi v Tropicariu Budapešť, príchod do Bratislavy cca o 18.00

Z dôvodu nepriaznivého počasia sa môže program tábora zmeniť podľa daných okolností. V takomto prípade majú animátori pripravený alternatívny vnútorný i vonkajší program.

Lokalita: Kincsemlovaspark, Maďarsko
Termín: 09.02. - 11.02.2018
Odchod autobusu: 16.00 hod.
Nástupné miesto: Bratislava
Konečná cena: 145 €
Cena zahŕňa doprava autobusom, ubytovanie, stravovanie s pitným režimom 3x denne, pedagogický dozor v rozsahu 1 dozor na 10-12 detí, animátori, zdravotn. personál, vstupné a poplatky v rámci programu a poistenie liečebných nákladov a zodpovednosti za škody.
Kontakt: 0902 575 791

Komentáre Napíšte užívateľskú recenziu

Túto stránku zatiaľ nik nekomentoval. Buďte prvý!

RSS komentárov na tejto stránke | RSS všetkých komentárov

Napíš komentár