19. 08. 2022 Lýdia 38°C Prehánky, búrky

Laser Arena

Autor: Claudinka, Foto: laserarena.sk/
Adresa:Prešovská 45, 82102 Bratislava Telefón:0903 914 386 E-mail:info@laserarena.sk www:stránka organizátora
Hodnotenie:

Laser Arena

Laser Game je spoločenská, adrenalínová hra podobná paintballu, určená pre všetkých, ktorí majú radi akciu. Hrá sa s laserovými zbraňami, s ktorými sa hráč triafa do senzorov umiestnených na veste protivníka. Hra je tak absolútne bezbolestná, takže ju môžu hrať aj dievčatá, či menšie deti. Celá akcia sa odohráva v tmavom labyrinte o rozlohe 300 m2.

Jedno kolo Laser Game trvá, podľa nastavenia, väčšinou 15 minút čistého hracieho času, pričom cieľom hráča je zasiahnuť čo najviac súperov. Po skončení hry sa výsledky automaticky stiahnu do počítača, a každý z hráčov dostane vytlačenú svoju osobnú štatistiku hry. V nej môže nájsť víťazný tím najlepšieho hráča, počet zásahov protivnika, celkový počet výstrelov, atď. Víťazom hry sa stáva hráč s najväčším počtom bodov.

Pravidlá hry

Hru môže naraz hrať maximálne 12 hráčov. Hráč ma oblečenú vestu, ku ktorej je pripevnená zbraň. Vesta má na sebe senzory, ktoré počas hry svietia na určitú farbu, podľa tímov. Každý hráč začína s počtom bodov 3000. Cieľom hry je získať čo najviac bodov zasiahnutím senzorov na veste protivníka (+100 bodov). Zasiahnuť tímového spoluhráča nie je možné. Pokiaľ je hráč zasiahnutý (-75 bodov), vesta signalizuje zásah zvukom, vibráciou, zhasnutím senzorov a hráč zostáva 5 sekúnd mimo hry. Tento čas hráč najlepšie využije na to, aby sa schoval. Po uplynutí 5 sekúnd, môže hráč pokračovať v hre. Hra trvá 15 minút. Po skončení hry sa hráči vrátia k východu z arény. Je potrebné zapamätať si číslo vesty, aby po skončení hry dostal každý hráč správnu štatistiku.
Jednotlivci: Každý z hráčov hrá sám za seba a môže strieľať na ľubovoľného protihráča. Všetci hráči sú označení jednou farbou. Víťazom sa stáva hráč s najvyšším počtom bodov.
Tímová hra: Hráči sú rozdelení do 2 - 4 tímov. Jednotlivé tímy sú od seba farebne odlíšené. Hráč sa snaží zasiahnuť protivníkov z iného tímu. Vyhráva tím s najvyšším počtom bodov.
Základne: Hrá sa klasická tímová hra. Môžu však hrať len 2 tímy. Každý z tímov chráni svoju základňu a zároveň útočí na základňu protihráča. Pozor! Základne sa vedia brániť a streľbu opätovať. Začne blikať stroboskop a základňa vyšle deaktivačný lúč (-1000 bodov). Základňa sa deaktivuje zásahom do jej terča umiestneného v strede (+100 bodov). Vyhráva tím s najvyšším počtom bodov.
Upír: Hráči medzi sebou vyberú jedného, alebo viac upírov (červení), ktorí sú nesmrteľní. Ostatní hráči (zelení) si zvolia určitý počet životov. Pri zásahu upírom hráč stráca jeden život. Ak príde o všetky životy, jeho vesta zmení farbu na červenú a stáva sa z neho upír. Upíri sa dajú spomaliť presnými zásahmi do senzorov na vestách, čím sú na niekoľko sekúnd deaktivovaní (časový úsek sa dá nastaviť). Pokiaľ v hre zostanú len upíri, hra sa končí predčasne. Vyhráva vyšší počet hráčov na strane ľudí alebo upírov.
Eliminátor: Každý z hráčov hrá sám za seba a môže strieľať na ľubovoľného protihráča. V prvej polovici hry hráč zbiera životy zásahmi protivníkov (+1 život). Druhú polovicu hry začína s určitým počtom životov, ktoré nazbieral v úvodnej časti hry. V druhej polovici hry sa životy hráčom pri zásahoch postupne míňajú (-1 život). Víťazom sa stáva posledný hráč v hre, alebo hráč s najvyšším počtom životov. Pre niektorých hráčov sa môže hra skončiť predčasne.

Základné pravidlá hry:
1. Zákaz behania v celej aréne. Pri hre sa pohybujte strategicky.
2. Zákaz akéhokoľvek fyzického kontaktu.
3. Zákaz zakrývať senzory na veste.
4. Pri strete dvoch protivníkov, zasiahnutý hráč ustúpi z pozície.
5. Hráč súhlasí so vstupom do arény na vlastné riziko.

Laser Club

Po hre vás čaká príjemné osvieženie v bare v našom Laser Clube. Čakanie na ďalšiu hru si môžete skrátiť pri jednej z našich atrakcií, ako stolný futbal, ping-pong, či pri hre na Play Station 3. Súčasťou klubu bude aj premietacie plátno, kde budú projekcie zaujímavých športových prenosov, či výber starších filmových klasík.
Laser Club bude fungovať nezávisle od Laser Arény, ako každý iný hudobný klub s programom, kde radi privítame aj ľudí, ktorí o hru samotnú nemajú záujem.

Firemné akcie

Laser Arena je ideálnym miestom na konanie firemných akcií, či narodeninových osláv. Párty na mieru, podľa chuti a vášho rozpočtu. Priestor je velmi variabilný a je schopný pojať až 150 ludí. V prípade záujmu menej početných skupín, je možné rezervovať len menšiu časť. Catering na objednávku je samozrejmosťou.

Dostupnosť

Bus: 39, 53, 61, 63, 74, 75, 78, 98
Trolejbus: 204, 205
Výstup na zastávke Bajkalská
Parking pri Bille na Bajkalskej

Cenník

Otváracie hodiny:

Pon - Štv: 14:00 - 23:00
Piatok: 14:00 - 00:00
Sobota: 10:00 - 00:00
Nedeľa: 10:00 - 22:00 

 

Mapa: N 48° 9′ 38″ E 17° 8′ 39″

Mapa sa nahráva...

Komentáre Napíšte užívateľskú recenziu

 • Eva 05.01.2022, 23:00

  Veľká zábava pre deti. Aj rodičia si tam oddychnú a vypnú

 • Simona 30.12.2021, 23:06

  Najlepšie miesto na firemný teambuilding

 • Moni 12.12.2019, 12:39

  Človek sa tak trochu odviaže a minie nadbytočnú energiu. Super, ak tam vezmete aj deti.

 • Kristina 04.01.2018, 09:18

  perfektny zazitok. Zoberte si aj veci na prezlecenie, lebo budete mokri od behania s adrenalinom :)

 • Gabriel 01.12.2016, 17:14

  Veľmi dobrý zážitok, odporúčam aj pre staršie deti aj pre dospelých :)

 • HENRIETA 09.04.2014, 13:59

  Boli sme v arene na narodeninovej oslave, decká sa super vybláznili, program bol výborný. Len mi vadilo že prebiehali naraz 3 oslavy, v dosť obmedzenom priestore

RSS kanál pre komentáre na tejto stránke | RSS kanál pre všetky komentáre

Napíšte komentár