Boli sme, videli sme... Rozprávkové dopoludnie v SD Nivy

Autor: Petula , Foto: sdetmi.com

Raz za mesiac sa môžete s detičkami potešiť divadielkom zadarmo v Spoločenskom dome Nivy. Vyskúšali sme prvýkrát a radi sa vrátime.
Opäť sme sa so synom rozhodovali, kde zájsť v sobotu doobeda. Podujatí bolo neúrekom a syn si sám vybral, že ideme na divadielko. Však Mikulášov ešte bude :-) A dobre sme spravili.

LogoLicious 20171202 145313V sobotu 2.12. hralo v SD Nivy Divadlo Babena s krásnym interaktívnym predstavením Zabudnuté Vianoce. V sále bolo na prekvapenie minimu detí a rodičov a tak sme si posadali priamo do prvého radu. Bundy bolo možné odložiť na vešiaky pripravené hneď vedľa hľadiska alebo ste si ich mohli vziať so sebou a dať vedľa seba na sedadlo.

Divadielko bolo vskutku podarené. Hlavná aktérka, Víla Vianočka, od začiatku zapájala malých divákov do deja otázkami a spevom spojeným s hrou na gitaru, čím držala ich pozornosť. Detičky z obecenstva pomáhali postupne zdobiť stromček s ozdobami, ktoré získali od zvieratiek, ktoré sa na javisku postupne zjavovali v podobe bábok. O každom nasledovala aj pesnička.

Víla Vianočka to s detičkami skutočne vedela a aj tie s neposednými zadočkami vydržali až do konca predstavenia. Až sme nepostrehli, že už bol koniec. Nevšimla som si, že by ktokoľvek počas predstavenie odišiel. Veľkým plusom bolo aj ozvučenie. Ak by aj bola plná sála, vďaka reproduktorom by všetci počuli každé slovo. To nebýva pravidlo ani na mnohých platených detských divadielok, ktoré sme videli.

Naozaj milá iniciatíva Cultusu Ružinov a Mestskej časti Bratislava-Ružinov, ako pritiahnuť rodičov s deťmi k detským predstaveniam vstupom zdarma. Ak by ste teda zvažovali, kam zájsť v sobotu, určite raz vyskúšajte. A budeme radi, ak nám do komentára napíšete, ako sa páčilo vám :-)

Komentáre Napíšte užívateľskú recenziu

Túto stránku zatiaľ nik nekomentoval. Buďte prvý!

RSS komentárov na tejto stránke | RSS všetkých komentárov

Napíš komentár