Výhodná lyžiarska dovolenka pre celú rodinu tak blízko Bratislavy

Autor: Martanka, Foto: skisport.com
Titel Fotoquelle iStock

© iStock


Rodinná dovolenka v lyžiarskych strediskách Hinterstoder & Wurzeralm v regióne Pyhrn-Priel ako aj v strediskách Hochkar & Lackenhof am Ötscher v Dolnom Rakúsku

Každé z týchto 4 stredísk je ideálne pre rodiny s deťmi. Práve preto pripravujú tieto regióny ponuky špeciálne šité na mieru rodinám.

Deti do 10 rokov (ročník 2008) v sprievode jedného z rodičov s platným lyžiarskym lístkom tak majú kartu Snehuliak, Schneemankarte, iba za 3 eurá na deň (potrebný je dôkaz o rodinnej príslušnosti). Spolu s turistickými zariadeniami v týchto regiónoch si dali tieto 4 strediská za cieľ, ponúkať cenovo výhodné lyžiarske dovolenky pre rodiny.  V ponuke majú atraktívne paušálne balíky počas víkendov, 3 alebo 4 dní či celého týždňa mimo hlavnej sezóny za senzačné rodinné ceny.

Novinka: Členská karta, MemberCard od Skisport.com

S novou členskou kartou môžu hostia zbierať body k dobru vo všetkých partnerských ubytovacích zariadeniach a u ostatných partnerov, môžu využívať prednostné ponuky či si  nabiť online lyžiarsky lístok. Pri prenocovaní v regióne dostanú bonus do výške 8% , v mnohých chatách pri celkovej cene konzumácie nad 10 euro dostanú pripísanú zľavu 3% alebo pri objednaní lyžiarskeho kurzu dostanú k dobru pripísané 4%. Zľavy si bude možné uplatniť u všetkých registrovaných partnerov.
Viac informácií nájdete na www.hiwu.at/membercard

O lyžiarskom stredisku Hochkar

Toto najvyššie položené lyžiarske stredisko Dolného Rakúska je známe svojou legendárnou zárukou dobrých snehových podmienok. Vo vzdialenosti len 240 km od Bratislavy sa Hochkar prezentuje svojimi 9 modernými vlekmi a lanovkami, 19 km zjazdoviek, zážitkovou zjazdovkou Snowtrail Route99 a nádhernou krajinou s panorámou. Mnohé chaty tu pozývajú na výdatné občerstvenie.
www.hochkar.at

TIP na podujatia:

21. 1. 2018 bude celý v znamení rodiny, bude sa konať Dolnorakúsky rodinný festival
24. 3. 2018 sa bude konať 2. Hochkar Dirndlskitag, teda deň v krojoch podľa motta „šup do kroja a hor sa na kopec“

HochkarKidsWein Franz

© Wein Franz

O lyžiarskom stredisku Lackenhof am Ötscher

Lackenhof am Ötscher, vzdialený od Bratislavy len 220 km, je stredisko so širokým spektrom ponúk pre celú rodinu. Pre najmenších tu je Sunny Kids Park s pásovým vlekom, pre väčších je k dispozícii 9 lanoviek a 19 kilometrov perfektne upravených zjazdoviek. Od úplných začiatočníkov až po profíkov si tu garantovane nájde každý svoju obľúbenú trať. V originálnych chatách na svahoch vás rozmaznajú typickými regionálnymi lahôdkami.
www.oetscher.at

TIP na podujatie:

Po prvý krát sa bude konať v Lackenhofe FIS Snowboard Weltcup.
5. a 6. 1. 2018 sa tu zídu najlepší snowboarderi sveta aby ukázali svoje skoky a švungy.

Otscher Fotoquelle Peter Faschingleitner

© Peter Faschingleitner

O lyžiarskych strediskách Hinterstoder und Wurzeralm

Lyžiarsky región Hinterstoder-Wurzeralm leží pred dychvyrážajúcou kulisou pohoria Totes Gebirge a je dobre dostupný autom po diaľnici Pyhrn alebo verejnými dopravnými prostriedkami.

V stredisku Hinterstoder nájdete jedinú hornorakúsku lyžiarsku oblasť, ktorá hostila svetový pohár. Siaha do výšky 2000 m n. m. a tak zimným športovcom ponúka zvlášť vysokú záruku dobrých snehových podmienok na 40 km zjazdoviek. Na svoje si tu prídu milovníci zimných športov hľadajúci výzvy na pretekárskej trati Hannesa Trinkla, i rodiny, ktoré túžia po zábave a rozmanitosti na mnohých „modrých“ trasách. V chatách sú pripravené domáce pochúťky a na slnečných terasách sa dá obdivodať nádherná alpská panoráma.

Stredisko Wurzeralm je rajom pre rodiny s deťmi a ponúka pohodovú radosť z lyžovačky na 22 km zjazdoviek s nádhernou horskou panorámou. Najrýchlejšia pozemná lanovka Európy vyvezie hostí k vrcholnej stanici Wurzeralm za rekordný čas. Tam na nich čaká Sunny Kids Park, nádherné zjazdovky a tradičné chaty. Počas rodinných nediel tu zažije celá rodina zábavu a action s mnohými výhodami a súťažami pre delú rodinu.  
www.hiwu.at

Hinterstoder006p Fotoquelle OOT Robl

© OÖT Röbl

Podujatia

20.01.2018

ÖSV Detský deň na snehu v stredisku Wurzeralm

03.03.2018

Radio Oberösterreich - Oslava snehu v Hinterstoderi

wurzeralm051 hrk 5033 hires fotoquelle hiwu hinterramskogler

© HIWU Hinterramskogler

Všetky lyžiarske strediská skupiny Vereinigten Bergbahnen (Hinterstoder, Wurzeralm, Hochkar, Lackenhof am Ötscher, Hochficht, Kasberg, Hochkössen, Heiligenblut am Großglockner, Schnalstaler Gletscher) nájdete na www.skisport.com

skisportcom

 

Komentáre Napíšte užívateľskú recenziu

Túto stránku zatiaľ nik nekomentoval. Buďte prvý!

RSS komentárov na tejto stránke | RSS všetkých komentárov

Napíš komentár