Boli sme videli sme...Hotel Slovan Tatranská Lomnica

Autor: Martanka, Foto: sdetmi.com
2017 06 02 15.45.29

Pobyt v termíne:  2.6.2017 – 4.6.2017 (2 noci) s polpenziou
Zloženie: partia mamičiek s deťmi vo veku - 8 mes., 2r, 9r

Hotel Slovan sme navštívili partia mamičiek s deťmi s cieľom vychutnať si jar v Tatrách. Hotel patrí v Tatrách jednoznačne medzi top rodinné hotely a navyše má veľmi dobrú východziu polohu na výlety, nakoľko je umiestnený priamo v Tatranskej Lomnici. Okolie je pravé tatranské a už len výhľad z okna na Lomnický štít stojí za to.

Po príchode do hotela nás už v hale upútal domček so živými zajačikmi a veľká detská herňa s hračkami a vakmi na sedenie, odkiaľ sme deti nemohli dostať. Check in prebehol bez problémov a veľmi rýchlo, deťom milé recepčné ponúkli Brumíka.

Hodnotenie izby:

Hneď po príchode do izby nás na posteli vítali uterákové labute, sloníky a malé čokoládky pre deti. Čo bolo veľmi milé a len potvrdilo to, že hotel naozaj myslí aj na radosť tých najmenších. Hneď sme malú modelku aj s uterákovými zvieratkami museli pofotiť :).

Izby sú naozaj veľkosťou veľkorysé a ponúkajú rodinám s deťmi ozajstný komfort. Každý si určite má možnosť vybrať takú akú presne potrebuje. Chvíľku sme pobehovali z izby do izby a v nadšení porovnávali, ktorá izba je aká. Aj keď sme mali rôzne typy izieb - jeden rodinný mezonet a 3 izby Plus Family, každá mala nachystané super vybavenie pre deti ako napr. nočník, zábranu na posteľ, postieľku, detskú zubnú pastu a mydielko. Na izbe bola aj rýchlovarná kanvica a tak maminky čo pripravujú deťom mliečko, majú všetko na izbe a po ruke. Avšak toto nie je výbava každej izby, preto hneď oproti recepcii nájdete aj plne vybavenú kuchynku s kanvicou aj s mikrovlnkou ako aj detskými tanierikmi, ktoré môžete smelo využívať. 

V prípade, že doma zabudnete kefku, plienky na plávanie alebo iné drobnosti - môžete si to zakúpiť na recepcii, takže žiaden stres z hľadania obchodu nehrozí. 

Ocenili sme aj black out závesy, ktoré vytvorili v izbe tmu hoci aj cez obed, keď si deti chceli trošku pospinkať. Sprchový gél môžete kľudne nechať doma ako aj uteráky, nakoľko všetkého bolo dostatok. Na izbe boli k dispozícii aj župany, dokonca aj detské a tak presun do wellnesu sme absolvovali pekne v papučkách a v župane.

2017 06 02 15.38.25

Strava:

Mali sme polpenziu a musím povedať, že jedlo bolo naozaj super. Hladovať tam nebude naozaj nik - či ste vegetarián alebo držíte dietu - všetko je k dispozícii. Dokonca prekvapil aj detský bufet, vyslovene s jedlami, ktoré obľubujú hlavne deti. Jediným nedostatkom bolo, že nápoje neboli v cene polpenzie a tak sme si ich museli objednávať u obsluhujúceho personálu.
Strava v rámci polpenzie naozaj nemala chybu a môžem ju len vychváliť, lebo naozaj chutila. V jedálni okrem detského bufetu s detskými príbormi sú samozrejmosťou aj detské stoličky. Cez obed sme stravu riešili rovnako v hotelovej reštaurácií, nakoľko deti si cez obed radi pospali. A aj tu bola strava vynikajúca aj keď treba rátať, že si na ňu trochu počkáte.

Personál:

S personálom sme nemali žiadnu negatívnu skúsenosť. Hotel upratovali každý deň. Večer mali deti každý deň animácie. Animátorky sa im venovali a vymýšľali rôzne zábavky. Toto však oslovilo iba naše najmladšie osadenstvo. Ten starší bol natešený z XBOX miestnosti a biliardu, takže všetci si našli to svoje. 

Wellness + bazén

Hotel ponúka pre svojich hostí menší bazén s hračkami do vody pre tých najmenších hostí. Bazén je otvorený až od 14,00 hod. do 20,00 hod a sauna od 16,00 hod. Wellnes sme vnímali ako najslabší článok, nakoľko ak ste vo wellnese hneď od 14,00 hod, na saunu si musíte 2 hodiny počkať. A popravde byť 2 hodiny len v bazéne je celkom nuda.  Strávili sme tam asi hodinku a šli späť na izbu. Ak si radi zaplávate ráno alebo večer, hotel ponúka aj túto možnosť, je však spoplatnená a na objednávku.

Voda v bazéne nebola studená, ale pokiaľ sme neboli vo vode, bolo tam celkom chladno. Pri bazéne si môžete zakúpiť nápoje ako aj napr. rukávniky či koleso do vody pre deti. Nachádza sa tam aj menší kútik pre deti s hračkami a stolíkom na kreslenie.

Využili sme s deťmi:

Keďže sme prišli hlavne za účelom užiť si jar v Tatrách, zamerali sme sa na prieskum okolia. Hneď pred hotelom je menšie ihrisko, ktoré práve čakala renovácia. O niekoľko metrov ďalej pri zjazdovke bolo ešte väčšie ihrisko a tak deti nemajú o zábavu núdzu. Popri hoteli vedie aj náučný chodník, čo je určite milé spestrenie prechádzky. Neďaleko hotela sme objavili aj bobovú dráhu, ktorú isto ocenia ako staršie deti tak aj dospelí. Ak ste unavení po túre a nechce sa vám už moc chodiť, môžete vyskúšať rodinnú šlapaciu káru, ktorú sme si zapožičali v hoteli a prešli na nej okolie, čo bola veľká zábava. 

Na ďalší deň sme sa vybrali na Skalnate pleso. Lanovkou sme sa vyviezli až priamo na vrchol a užili si krásny výhľad. Navštívili sme i Kamzíkovo a užili si slnečný deň v Tatrách. Pri hoteli nás čakalo aj milé prekvapenie a na parkovisku sme zahliadli srnku :)

2017 06 02 16.58.39

 + Pozitíva:

 • výborné jedlo
 • lokalita v srdci Tatranskej Lomnice, blízko k vlekom a turistickým chodníkom
 • rodinné izby + župany pre deti a dospelých
 • detské vybavenie na izbe - zábrana na postel, nočník, detská zubná pasta, mydlo, kanvica
 • rozsiahly detský kútik vo vestibule
 • hotelové animácie pre deti (pre deti do cca 4 rokov) 
 • bazén s hračkami pre najmenších
 • XBOX, biliard a stolný futbal v hoteli zdarma
 • požičovňa Baby vysielačiek, sánok, lopárov, spoločenských hier, šlapacích kár...

 - Negatíva:

 • Wellness - otváracie hodiny + chlad
 • v detskom kútiku ťahal chladný vzduch z vchodových dvier
 • nápoje nie sú v cene polpenzie

Celkové hodnotenie:

Hotel potvrdil, že z roka na rok napreduje, nakoľko naše pripomienky z niekoľkých rokov dozadu sú už minulosťou. Preto ho môžem smelo opäť len odporúčať a  tiež oceniť to, že majitelia načúvajú a plnia želania veľkých aj malých hostí. 

Celkovo pobyt v Hoteli Slovan hodnotím veľmi kladne, hlavne pre:

 • stravu v hoteli, ktorá bola naozaj vynikajúca a každý deň iná 
 • čistotu hotela
 • pekné priestranné rodinné izby
 • rodinné vybavenie a zázemie hotela

Táto recenzia je mojim subjektívnym hodnotením skutočného stavu a mojich skúseností so službami hotela v danom čase. Privítame hodnotenie všetkých vás, ktorí ste pobyt v Hoteli Slovan mali možnosť zažiť a podelíte sa tu s nami o vaše skúsenosti nižšie pod článkom.

Ďakujeme.

Komentáre Napíšte užívateľskú recenziu

 • Simona Petríková 09.10.2017, 10:46

  Hotel SLOVAN v Tatranskej Lomnici je naša prvá voľba pre dovolenku s deťmi, už viac rokov. Príjemné prostredie hotela, skvelé vybavenie pre rodinky, atrakcie, pekný bazén a najmä úžasná domáca strava. Tešíme sa, že sme si našli tak dobré miesto na oddych, kde nás čakajú len príjemné prekvapenia a radosť z dovolenky. Tešíme sa na jesenné prázdniny, tie si tu užívajú nielen deti :-)

 • Katarína Janská 07.10.2017, 08:11

  Hotel Slovan je top

RSS komentárov na tejto stránke | RSS všetkých komentárov

Napíš komentár