Európsky týždeň mobility rozhýbe Trnavu

13.09.2017 Autor: Zuzka, Foto: mesto Trnava
Termín: 22.09.2017 a ďalšie Mesto:Trnava Čas: Zdroj:stránka organizátora
plagat ETM

Európsky týždeň mobility rozhýbe Trnavu

Mesto pripravuje sedem dní plných aktivít, ktoré priblížia obyvateľom rôzne druhy efektívnejšej dopravy než automobilovej, či už z hľadiska času či financií.

 • 15. septembra 2017 - Cyklojazda na historických bicykloch 
  Stretnutie sa začína o 13.30 hod., štart je naplánovaný na 14.00 hod. od Bernolákovej brány. Zúčastniť sa môžu všetci majitelia bicyklov vyrobených do roku 1987. Podmienkou je dobové oblečenie zodpovedajúce roku výroby bicykla. 
  http://sdetmi.com/podujatia/detail/40137/promenada-historickych-bicyklov-/

 • 16. septembra 2017 - bude mestská autobusová doprava zadarmo pre tých, ktorí sa preukážu platným vodičským preukazom

 • 22. septembra 2017 - bude mestská autobusová doprava zdarma pre všetkých cestujúcich.

 • 17. septembra 2017  - o 15.00 hod. 2. ročník Trnavského dobrého maratónu na podporu ľudí s ťažkým zdravotným postihnutím. 
  http://sdetmi.com/podujatia/detail/40136/2-trnavsky-dobry-maraton/

 • 18. a 19. septembra 2017 - Školské fórum,  na ktorom sa budú škola a mesto pýtať žiakov druhých stupňov základných škôl na ich názory a nápady pre lepšie fungovania svojej školy, ako aj mesta v oblasti dopravy.
  http://sdetmi.com/podujatia/detail/40139/skolske-forum-na-temu-mobilita/

 • K vrcholom ETM patrí 22. september, ktorý dostal názov Medzinárodný deň bez áut, pretože mesta počas neho vyčleňujú jednu alebo viac ulíc iba pre chodcov, cyklistov či verejnú dopravu.

  V Trnave sa v tento deň bude na uzatvorenej Štefánikovej ulici konať oddychový program pre všetkých obyvateľov. Spoločne budeme mať možnosť zistiť, koľko voľného verejného priestoru získame, keď sa uvoľnia parkovacie miesta. Deti budú mať možnosť vyskúšať si svoje vedomosti z pravidiel cestnej premávky na mobilnom detskom dopravnom ihrisku, Základná umelecká škola M. Schneidera-Trnavského pripraví vystúpenia svojich žiakov pod holým nebom a na uvoľnených parkovacích miestach bude možnosť oddýchnuť si na sedeniach v tieni stromov či kriedami ozdobiť vozovku.

Komentáre Napíšte užívateľskú recenziu

Túto stránku zatiaľ nik nekomentoval. Buďte prvý!

RSS komentárov na tejto stránke | RSS všetkých komentárov

Napíš komentár