30. 09. 2020 Jarolím 15°C Dážď

Batolárium, AKVAbatoláRIUM, FARBAbatoláRIUM v BDNR

17.10.2013 Autor: Danica, Foto: BDNR
Termín: 27.09.2020 a ďalšie Mesto:Banská Bystrica Zdroj:stránka organizátora

Rôznymi formami Batolárií, inscenácií pre najmenšie deti a to už od 0 rokov, sa divadelní tvorcovia v európskych mestách zaoberajú už od roku 1987. Bábkové divadlo na Rázcestí sa inšpirovalo týmito pokrokovými európskymi tendenciami a ako prvé divadlo na Slovensku uviedlo divadelný projekt pre batoľatá a ich rodičov Batolárium, na ktorý nadväzuje v poradí druhou inscenáciou - AKVabatolÁRIUM. Novinkou je tretie pokračovanie projektu FARBAbatolÁRIUM.

Batolárium - od 10 mesiacov do 3 rokov

  • nedeľa 27. septembra 2020 o 10.00 hod.

Predstavenie je interaktívne – plne rešpektuje neposednosť detí, zapája ich do diania a pracuje s nimi. Počas neho je dovolené hýbať sa, dotýkať sa, skúmať, slintať, prdkať, smiať sa, aj plakať. Citlivo predstaví dieťaťu svet divadla stvorený zo živej hudby, zvukov, hlasov, pohybov, dotykov. Ponúka mu divadelnú realitu, ktorá pracuje so známym, bezpečným a zrozumiteľným.

Vstupné: dospelí 3 €, deti 2 €
Dĺžka predstavenia: 25 min.

batolarium2

Zdroj: bdnr.sk

AKVAbatolÁRIUM - od 10 mesiacov do 3 rokov

  •  nedeľa 13. septembra 2020 o 10.00 hod.

Mokré predstavenie pre batoľatá a ich rodičov. Druhá inscenácia projektu pre batoľatá! Režisérka Monika Kováčová sa tentokrát nechala inšpirovať vodou: ,,Voda ponúka široké možnosti farieb, skupenstiev, teplôt, priestorov. Zároveň sa s týmto živlom deti stretávajú každý deň cez kúpanie, slzy, rozlievanie tekutín po stole, neskôr aj neuveriteľne príťažlivé mláky. Bola s nimi už od začiatku pri plodovej vode. Voda špliecha, leje sa, čistí, preteká pomedzi prsty, rozmáča, padá, vlní sa, pení, chladí, sneží..., ale hlavne deti fascinuje a neskutočne baví. Inscenácia ponúkne plavbu vaňoloďou cez kvapky, cez mláky, cez mokré stupaje do sveta plného lavórov, štipcov, hubiek, kefiek, bábok z detského oblečenia. Premieňa Teátrium na kúpeľňové ihrisko.,“ hovorí. Forma inscenácie je úplne prispôsobená prirodzeným potrebám batoliat, plne rešpektuje neposednosť detí, zapája ich do diania a interaktívne s nimi pracuje.

Vstupné: dospelí 3 €, deti 2 €
Dĺžka predstavenia: 25 min.

batolarium3

Zdroj: bdnr.sk

FARBAbatolÁRIUM - od 10 mesiacov do 3 rokov

Farebná inscenácia pre batoľatá a ich rodičov. Tretie pokračovanie projektu pre batoľatá.

  •  

Vstupné: dospelí 3 €, deti 2 €
Dĺžka predstavenia: 25 min.

batolarium

Zdroj: bdnr.sk

 

 

Komentáre Napíšte užívateľskú recenziu

  • Kika 09.01.2016, 07:28

    Prosim vas,kde sa predstavenie uskutocni

RSS kanál pre komentáre na tejto stránke | RSS kanál pre všetky komentáre

Napíšte komentár