Boli sme, videli sme... Donovalkovo

Autor: Annie, Foto: sdetmi.com
donovaly 032

Zdroj: sdetmi.com


Len 25 minút cesty od Banskej Bystrice a ocitnete sa v detskom mestečku Donovalkovo. Po príchode na Donovaly ho nemôžete prehliadnúť, je hneď po pravej strane. Parkovisko je dostatočné, priamo pred bránami mestečka. S kočíkom je pohyb možný aj po areáli.

donovaly 052

Zdroj: sdetmi.com


Mestečko je otvorené od začiatku prázdnin a u detí má veľký úspech. Miesto plné hier a zábavy pre najmenších na ploche vyše 4 000 štvorcových metrov tvorí 17 domčekov, ktoré priviezli až z Ameriky. Domčeky sú krásne prepracované, sama by som pristala na nejeden v skutočnej veľkosti :). Donovalkovo je zmenšeninou normálneho mesta, deti v jednotlivých domčekoch nájdu obchod, banku, či kino.

donovaly 051

Zdroj: sdetmi.com


Deti sa môžu stať policajtmi či hasičmi, zahrať sa v kaderníctve alebo v domčeku s rýchlym občerstvením. O zábavu detí sa starajú aj milí animátori. Našej dcére vytvorili za pár minút nový účes :) Na minifarme nájdete aj zvieratká, ktoré môžete pohladkať a vyfotiť sa s nimi: oslíka, poníky, zajačiky, mini kozičky a ovečky, lamy Alpaky... Za príplatok majú detičky k dispozícii aj vozový park s autíčkami, kolobežkami a odrážadlami. Po mestečku sa tak pohybujú ako malí účastníci premávky za pomoci ozajstných semafórov a dopravných značiek.

donovaly 050

Zdroj: sdetmi.com

V pokladni obdržíte náramok na ruku, ktorým sa preukážete pri vstupe do mestečka. Pokiaľ je náramok na ruke nepoškodený, je platný celý deň a môžete sa opakovane vrátiť do mestečka v rámci daného dňa.

Moje deti sú už staršie (7 a 8 rokov) napriek tomu boli nadšení a zdržali sme sa niekoľko hodín. V každom domčeku je aj zariadenie, takže všetko sme museli vyskúšať. Animátorky robili pre detičky pútavý program, ktorého sme sa nemohli nezúčastniť. Krásny výlet v objatí úžasnej prírody Donovál.

Vizitka Donovalkovo - TU

Komentáre Napíšte užívateľskú recenziu

Túto stránku zatiaľ nik nekomentoval. Buďte prvý!

RSS komentárov na tejto stránke | RSS všetkých komentárov

Napíš komentár