Moji Zeleninkoví Kamaráti

Autor: Laura , Foto: mojikamarati.sk

1codokazemama


Prvá zeleninková kniha pre deti na Slovensku Moji Zeleninkoví Kamaráti!

Knižka je určená deťom, aby sa zoznámili a skamarátili so zeleninkou. Obsahuje 45 druhov zelenín doplnených prekrásnymi farebnými ilustráciami a výstižnými básničkami.

Kniha Moji zeleninkoví kamaráti je prvou detskou zeleninkovou knihou publikovanou na území Slovenskej republiky. Na našom knižnom trhu zaznamenáva nevídaný úspech. Kniha vznikla z produkcie niekoľkých mám počas materskej dovolenky, ktoré chceli touto formou inšpirovať svoje deti spoznávať a jesť zeleninu. A vyšlo im to!

1zeleninkov resize

Kniha obsahuje krátke básničky o jednotlivých druhoch zeleniny od najznámejších až po menej známe. Je určená pre najmenšie deti, ale zaujme aj predškolákov a čerstvých školákov. Zoznamuje ich so zeleninou hravou a zábavnou formou, čo môže pomôcť aj v prípade, že ju odmietajú jesť. Pretože to čo poznáme, ľahšie ide do bruška.

45 originálne ručne maľovaných ilustrácií pretvoria zeleninkové postavičky v detských kamarátov.

Ku knižke autorky vydali aj maľovanku. Má 48 strán a obsahuje 44 originálnych ilustrácií zeleniniek, ktoré si môžu deti samé vymaľovať podľa knižky alebo vlastnej fantázie a tak spoznávať svojich zeleninkových kamarátov ešte lepšie.

Ku knižke je ako bonus ZADARMO kuchárska e-kniha plná zdravých zeleninkových receptov. Obsahuje 20 originálnych zdravých zeleninových receptov vhodných aj pre deti. Každý recept zameraný na inú zeleninu, tipy a inšpirácie pre mamičky do kuchyne.
1zelenikovyKniha vychádza vo vydavateľstve Čo Dokáže Mama a rovnomenného projektu, ktorý združuje už vyše 14.000 kreatívnych a šikovných mamičiek na Slovensku.
O knižke sa viac dozviete viac na stránke www.mojikamarati.sk, kde si ju môžete aj objednať. Tiež je dostupná aj v každom dobrom kníhkupectve.
Ako to celé vzniklo opisuje Andrea Kováčová, spoluautorka knihy a zakladateľka projektu Čo dokáže mama:

„Moja 2 ročná Peťka nikdy nebola veľký zeleninový papkáčik. Od malička som hľadala rôzne spôsoby, ako ju motivovať ochutnávať mrkvičku, brokolicu či špenát. V máji 2016 sme sa stretli s Diankou. Jej rovnako stará Terezka papala zeleninku jedna radosť. Dianka mi prezradila jej tajný trik. Pre dcérku napísala utešené básničky na každý druh zeleniny a spoločne si ich pri jedle rozprávajú. Skúsila som to na mojej Peťke a fungovalo to! Rozhodli sme sa preto priniesť tieto milé básničky aj vám, doplnené krásnymi ilustráciami a kuchárskymi inšpiráciami. V rámci projektu Čo dokáže mama sme sa spojili s ďalšími kreatívnymi mamičkami a vytvorili toto dielko. Knižku nádherne ilustrovala Anička Černáková, o jazykovú korektúru sa postarala Andrejka Hajdamárová a graficky to všetko spracovala Katka Baryehuda. Dúfame, že vás bude naša knižka tešiť rovnako, ako nás tešili chvíle pri jej tvorení.“

 

 

 

 

Komentáre Napíšte užívateľskú recenziu

Túto stránku zatiaľ nik nekomentoval. Buďte prvý!

RSS komentárov na tejto stránke | RSS všetkých komentárov

Napíš komentár