Tatrapolis - svet miniatúr Tatralandia

Autor: MS, Foto: tatralandia.sk
Adresa:Liptovský Mikuláš Telefón:+421 915 834 644 www:stránka organizátora
Hodnotenie:

Na Liptove vyrástol nový zábavný park!  

Tatrapolis park je počas zimy zatvorený, opäť v prevádzke bude od 28. 5. 2018!

Tatrapolis  je zameraný  najmä na detského návštevníka, ktorý sa tu nielen zabaví, ale aj čo-to poučí zo zemepisu alebo histórie. Hlavný vstup do areálu sa nachádza hneď vedľa budovy Hurricane Factory.  

Ide o originálne spojenie kováčskeho remesla a cestovateľskej vášne, ktoré vyústilo do podoby netradičného detského zábavného parku. Na ploche 1,61 ha je možné vidieť kovové miniatúry známych svetových stavieb,  pozrieť si na vlastné oči prácu kováča alebo sa neobmedzene zabávať na 6 detských atrakciách.  Charakter areálu dotvára aj Železná ulička s Kováčskou dielňou alebo kovový kostolík na Anjelskom vŕšku.

Srdcom Tatrapolisu je Zemeguľaté námestie s kovovou točiacou sa sochou Zemegule. Na ňom je osadených 12 kovových miniatúr známych svetových stavieb. Vyrobené sú z kovu a sú verné kópie originálnych stavieb. Krátkou prechádzkou námestia je možné symbolicky precestovať celý svet – obdivovať ladnosť Eiffelovej veže,  prizrieť sa hodinám na veži Big Ben, spočítať „lupene“ budovy opery v Sydney alebo porovnať televíznu vežu na Kamzíku s kanadskou vežou CN Tower.  Zaujímavé je, že sa nejedná o malé diela, ale veľké kovové sochy. Veď napríklad len Eiffelova veža je 7 m vysoká.  Je to ideálne miesto pre nevšedné selfie!

Každý deň v Tatrapolise pracuje  kováč. Pred očami návštevníkov rozdúcha oheň a vytvaruje rozmanité kovové tvary.  Na vlastné oči sa dá vidieť ako treba rozžeraviť železo,  s akou grandióznosťou sa ohýba, čo je to kovadlina, aké ťažké je kováčske kladivo a koľko času treba stráviť pri ohýbaní železa. Aj takto sa dá priblížiť umenie našich predkov a zistiť, že za všetkými miniatúrami sa schováva obrovský kus ťažkej práce.

Veľkým lákadlo pre malých aj veľkých sú detské atrakcie v cene vstupu. Deti si môžu vychutnať do sýtosti jazdu vláčikom Tatrapolis Expres, povoziť sa na retiazkovom kolotoči alebo klasickom autodrome, poblúdiť v Zrkadlovom labyrinte alebo vyskúšať mokrú variantu zábavy na Popletených člnkoch či adrenalínovú jazdu na Vodnej strele.

V Tatrapolise samozrejme nechýbajú ani možnosti stravovania alebo kúpy suvenírov. V štýlovom Hostinci u kováča sa dajú vychutnať  gastronomické špeciality a v Darčekove zas zakúpiť niečo milé na pamiatku. 

Ak hľadáte originálne miesto pre strávenie voľného dňa s rodinou, našli ste to pravé – TATRAPOLIS.

CENNÍK VSTUPOV osoba od 3  rokovosoba/ areál
TATRAPOLIS TICKET 7 € 1 osoba / 1 areál
COMBO TICKET
3 parky za 1 cenu (Tatrapolis + Zoo kontakt + Motýlia záhrada)
Platnosť lístka od 1.7. - 17.9.2017
14 € 1 osoba / 3 areály
csm tatrapolis como t a3dbb1e2c1

COMBO TICKET

3 parky = 1 cena

Tri zábavné parky na Liptove spojili svoje sily a ponúkajú nový originálny produkt s názvom COMBO TICKET. Je to druh vstupu, ktorý Vám umožní za jednu výhodnú cenu navštíviť hneď tri zábavné parky, ktoré navzájom susedia – ZOOkontakt, Tatrapolis a Motýliu záhradu v Liptov Aréne. Na jednom mieste tak môžete vychutnávať krehkú krásu motýľov, adrenalín z dotyku živého zvieraťa alebo precíznosť kovových miniatúr.

Tatrapolis – svet miniatúr Tatralandia – je unikátne spojenie túžby cestovať a obdivu ku kováčskemu remeslu. V Tatrapolise nájdete 12 miniatúr svetových stavieb, ktoré symbolizujú celý svet na jednom mieste. Oveľa zaujímavejšie pre deti sú však detské atrakcie zadarmo. Detské oči sa rozžiaria pri pohľade na autodrom, bludisko, vláčik alebo kolotoč. Toto všetko a ešte omnoho viac je možné neobmedzene a zadarmo vychutnávať v Tatrapolise. Okrem toho sa tu nachádza jediné gastronomické zariadenie zo spojených troch areálov - Hostinec u Kováča. V ponuke sú okrem iného vynikajúce špeciality z grilu. Celkový kováčsky ráz areálu dotvára Železná ulička, Kováčska dielňa alebo Zemeguľaté námestie s kovovou Zemeguľou.

Asi doteraz najznámejšou medzi deťmi je ZooKontakt pri Liptovskom Mikuláši. Už niekoľko sezón otvára svoje brány pre všetkých milovníkov zvierat a divej prírody. Jedinečnosť areálu spočíva v tom, že návštevníci sa zvierat môžu priamo dotknúť, pohľadiť ich. Umožnením kontaktu so zvieratami, osobitne u detí, vzniká pozitívny vzťah k všetkému živému a aj takto sa dá ukázať, že zvieratá sú priatelia, ktorí si zaslúžia lásku a starostlivosť.

Absolútnou novinkou je otvorenie nového areálu s názvom Motýlia záhrada. Hneď oproti ZooKontakt, v budove Liptov arény, je počas celého leta stála expozícia živých motýľov a rastlín. Je to interaktívny audiovizuálny zážitok, keďže celý priestor je podfarbený tematickou hudbou a zvukovými efektami. Motýlia záhrada sa rozprestiera na ploche neuveriteľných 1200  štvorcových metrov a vstup do nej je cez letnú terasu od ZooKontakt. Prehliadka je organizovaná so sprievodcom, ktorý Vám objasní život motýľov,  ich správanie a návyky a umožní tak  byť  na moment súčasťou ich sveta.

Deti do nedovŕšených 3 rokov majú vstup zadarmo. 

 

Mapa: N 49° 6′ 22″ E 19° 34′ 23″

Mapa sa nahráva...

Komentáre Napíšte užívateľskú recenziu

 • Jana Kolesarova 10.10.2018, 02:18

  Boli sme ubytovaní v tatralandii 3 dni. Túto "atrakciu" sme si pre dcérku nechali na posledný deň kedy sme sa už museli vysťahovať. Keďže sme uz neboli obyvatelmi, museli sme zaplatit 7€ za kazdeho aj ked pre ubytovanych bola polovičná cena!!! Každý mal v paži, že sme tam stavili 2noci a zaplatili cez 300€!!! A táto "atrakcia" sa dostala na 4te miesto asi zázrakom!!!

 • Majči 09.01.2018, 09:45

  Deťom sa tu páčili hlavne atrakcie. Vláčik, maľovanie na tvár, kolotoč....Boli sme krátko po otvorení a ľudí bolo po menej, takže sa nám páčilo. Hlavne deťom,.

 • Maria Novotna 07.01.2018, 21:34

  S rodinou sme si popri letnej dovolenke urobili výlet aj sem a využili sme Combo Ticket na atrakcie do ZOO, Tatrapolisu a Motýlej záhrady. Čo sa týka samotného Tatrapolisu, navštívili sme ho nakoniec a bola to príjemná bodka na záver po celodenných pochôdzkach. Deti sa vybláznili na atrakciách a my rodičia sme si trocha vydýchli. :) Čo sa týka samotných miniatúr, je to pekná a precízna práca, no žiadne veľké divadlo ani pozeranie nečakajte. Všetko je situované v strede areálu, takže za nás bol Tatrapolis zaujímavý hlavne atrakciami. Určite odporúčame navštíviť zrkadlový labyrint a nabaliť si do batoha občerstvenie.

 • Majka 07.01.2018, 19:41

  Využili sme combo lístok v posledný možný deň, keď sa zatvarala motýlia záhrada a stihli sme v pohode všetky 3 parky. Park nebol preplnený a tak si deti do odpadnutia povozili na autodrome, vlaciku i kolotoci. Nabudúce už vezmeme aj ocka a vyskúšame i vodnú strelu :D

 • Kamil 02.09.2017, 14:47

  Vyuzili sme combo listok, zoo kontakt bola skutocne paradna, motylia zahradna bola skutocne neobycajna, park Tatrapolis - miniatury sice moc nezaujali, ale kompenzovali to atrakcie v cene - autodrom, vlacik. Za tragediu sa da povazovat ponuka obcerstvenia. V zoo je skutocne zakladny bufet, pri motyloch je bufet kde sa da dat akurat nanuk a chrumky. V Tatrapolise je ako tak plnohodnotny bufet, ale ponuka je az zalostna. Stolov je dost, ale neviem kto sa o ne stara, asi skor nikto, v case nasej navstevy bol bufet skoro prazdny, ale vsetky stoli neskutocne spinave. Chapem, ze je to len bufet, ale ponuka jedal je skutocne vysmech akehokolvek pohostinstva - plastova miska s brokolicovou polievkou (€2,50), tanier so studenymi hranolkami s kecupom (€4,10), espresso (€2). Aj napriek tomu, ze Vas pri vstupe opaskuju naramkom na ruku, v tatrapolise muste mat dokonca dva (jeden sa vracia pri odchode - nikto nechape jeho vyznam), vstup je jednorazovy, po opusteni parku by bolo treba platit vstupne znova. Asi jedina rozumna moznost je teda prist tam nabaleny jedlom.

 • Darina 19.06.2017, 00:08

  Zúčastnila som sa s deťmi šiesteho ročníka školského výletu v zábavnom centre Tatrapolis. Deťom sa atrakcie veľmi páčili a odchádzali spokojní. Pekné zážitky však pokazila skúsenosť s odvozom autobusom na vlakovú stanicu. Nás bolo 47 a šofér do autobusu zobral ešte ďalšiu skupinu žiakov s učiteľmi v počte asi 25. Boli sme veľmi nahnevaní, pretože sme sa tlačili ako sardinky, neboli dodržané bezpečnostné predpisy zo strany šoféra, ktorý si z dvoch jázd, za ktoré sme si zaplatili urobil len jednu. My sme za deti zodpovední a keď doma rozprávajú takéto zážitky rodičom, vrhá to zlé svetlo na učiteľov a aj na Vás.

RSS komentárov na tejto stránke | RSS všetkých komentárov

Napíš komentár