Daruj let balónom

Autor: Martanka, Foto: darujletbalonom.sk
Miesto:Daruj Let Balónom, s.r.o. Vištuk 454, 900 85 Vištuk Zdroj:stránka organizátora

Určite sa Vám pri cestovaní autom alebo pri prechádzke prírodou naskytla možnosť uzrieť malú bodku na oblohe – teplovzdušný balón.

Poďte vyskúšať pocit vznášania sa v oblakoch balónom na vlastnej koži, alebo ak chcete svojich blízkych obdarovať niečim naozaj originálnym, darujte im jedinečný zážitok v podobe letu balónom.

Ako let prebieha? Mala som možnosť si let balónom vyskúšať, rada sa s vami o svoj zážitok podelím.

Po krátkej príprave a nafúknutí balónu nás pilot a zároveň jeden z konateľov firmy Daruj Let Balónom, s.r.o.,  Bc. Martin Kupčo privítal na palube.

Pri stúpaní do vtáčej perspektívy nás oboznámil s informáciami o lete.

„Let trvá približne hodinu, s ohľadom na výber vhodnej plochy na pristátie. Počas letu balón preletí vzdialenosť cca 10 - 20 km vzdušnou čiarou v závislosti od sily vetra. Na to, aby sa dalo letieť, smie fúkať prízemný vietor maximálne do rýchlosti 3 – 4 m/s a samozrejme viditeľnosť je minimálne 8 km, nie je hmla alebo veľmi nízka oblačnosť. Lietame vo výške maximálne do 3000m nad terénom podľa želania zákazníkov, samozrejme s ohľadom na možnosti aktuálnej leteckej prevádzky vo vzdušnom priestore a podľa meteorologickej situácie.“

Naša posádka letela vo výške 800 metrov. Panoráma Trnavy v kontraste s hrebeňmi Malých Karpát dotvárali ucelený pohľad na rozmanitosť terénu nášho kraja. Príjemný vánok nás unášal smerom na Jaslovské Bohunice. Tam je však zakázaný letový priestor. Odborný výcvik, niekoľkoročná prax a nalietané hodiny pilota nezaskočili a presne vedel, čo má robiť. Vystúpili sme do výšky 1500 metrov, kde sa prúdenie vzduchu zmenilo a usmernilo na Dolnú Krupú. Vďaka úžasnej viditeľnosti sme mali možnosť  uzrieť dokonca komíny jadrovej elektrárne  Mochovce. V rámci ukážky vynikajúcich schopností nám pilot Martin Kupčo predviedol zaujímavé kúsky s balónom – jemný dotyk koša so zemou a následné rýchle vystúpanie, drifting na poli, prelet pred pristátím tesne ponad korunu stromov ... Počas celého letu panovala v koši príjemná priateľská nálada. Náš let pomaly končil, bolo treba nájsť nejaké vhodné miesto na pristátie. Po pristátí nás čakala úloha v podobe skladania balónu, pri ktorej zábava a dobrá nálada pokračovala, a samozrejme tradičný krst vduchoplavca a udelenie šľachtického titulu barón – barónka. Ako príjemná bodka programu nasledovala návšteva pohostinstva, kde sme pri osviežujúcich nápojoch ešte dlho rozoberali nové poznatky a dojmy z nášho zážitku.

Čo dodať na záver ? Len toľko, ak ste sa rozhodli vyskúšať si let balónom na vlastnej koži, prajeme Vám príjemný let a ten správny vietor.

Barónka Zuzana z Dolných Lovčíc

Let balónom kdekoľvek na Západnom a Strednom Slovensku, počas celého roka: Smolenice, Kráľová pri Senci, Trnava, Nitra, Senica, Trenčín, Piešťany, Žilina, Prievidza, Zvolen, Banská Bystrica...

V cene letu balónom navyše zadarmo dostanete:  

  1. Exkluzívne balenie darčekového poukazu a poštovné grátis
  2. Poukaz s vlastným menom, venovaním a dátumom vystavenia
  3. Let balónom v trvaní cca 1 hodinu podľa podmienok na pristátie
  4. Tradičný balónový krst so šľachtickým titulom pre prvoletcov
  5. Prípitok sektom a krstný list vzduchoplavca na pamiatku
  6. Odvoz pasažierov naspäť na miesto štartu
  7. Zákonné poistenie pasažierov

Priateľskú atmosféru Vám zaručí profesionálny tím s nadšeným ľudským prístupom. Lietanie je náš život, a to prenášame do svojej práce, tak aby ste si let balónom užili naplno. Z každého letu za každého počasia a v akejkoľvek lokalite sa vždy snažíme vyťažiť maximum, aby ste mali tie najkrajšie výhľady, a čo najviac unikátnych zážitkov, ktoré môžete zažit iba pri lete balónom. Sme ľudia a chápeme že každý človek má individuálne požiadavky a preto pristupujeme ku každému jednotlivo, tak aby ste boli absolútne spokojný a mali záruku kvalitných a komfortných služieb.

Najvyššiu bezpečnosť Vám garantujú prehliadky balónov a testovanie pilotov Leteckým úradom SR
- balón je najbezpečnejšie lietadlo na svete 

Garancia dodania do Vianoc - pri objednaní do 22.12.2016 do 18:00 Vám budú poukazy doručené piatok 23.12.2016. Po tomto dátume, len osobne alebo elektronicky.

Osobný odber v kancelárii vo Vištuku alebo rozvoz do PK, SC, TT, BA a okolia -  po telefonickej dohode DO 24.12.2016 do 12:00

Let balónom môžete kúpiť aj na splátky bez navýšenia!

Viac informácii nájdete na stránke:  www.darujletbalonom.sk a na Facebook profile: https://www.facebook.com/www.darujletbalonom.sk

Komentáre Napíšte užívateľskú recenziu

  • Andrea 30.12.2016, 00:18

    Este sme neboli, ale ocino sa velmi potesil ked dostal takyto darcek :-)

  • Maros 26.12.2016, 22:46

    Stojí to určite za to. :)

RSS komentárov na tejto stránke | RSS všetkých komentárov

Napíš komentár