15. 08. 2020 Marcela 30°C Prehánky, búrky

Boli sme, videli sme..... Tropicarium Budapešť v Maďarsku

Autor: Laura , Foto: sdetmi.com

tropi1


Tropicarium Budapešť v Maďarsku

Keď pôjdete do Tropicaria v Budapešti, hľadajte veľké nákupné centrum Campona.
Pred obchodným centrom je aj detské ihrisko, my sme sa po ceste najprv vyšantili na ihrisku :)
20160713 140553 resize
Ako druhé sme hľadali WC. Nachádza sa hneď pri pokladni, takže po zaplatení vstupného sme navštívili toalety. Všimla som si, že veľa rodín najprv vchádza do obchodu do suvenírmi, ktorý je vlastne východom. Pred vchodom je to všetko označené tabuľou a oranžovými šípkami. Vstupné a v obchode sa dá platiť bud kartou alebo maďarskými forintami.

tropi5
V Tropicariu uvidíte tropické a oceánske živočíchy, exotické vtáctvo, najmenšie opice sveta (15 - 20cm, tzv. hodvábne opice ), aligátory, žraloky, hady, jaštery, pavúky a pod. Živočíchy a tropické rastliny v sladkovodných akváriách pochádzajú z Afriky, Južnej Ameriky a Ázie. Živočíchy a rastliny v morských (slaných) akváriách pochádzajú z Indického oceánu, z Karibského a Červeného mora. Väčšina rôznofarebných rýb rozličných tvarov pochádza z koralových útesov.

Mimoriadnou atrakciou je prales, v ktorom zažijete skutočnú tropickú klímu. Medzi obrovskými porastami sa náhle zotmie, blýska sa a hrmí,  na chrbty aligátorov a ďalších zvieraž začne počas 2 minút padať tropický vlažný dážď.

20160713 142721 resize
Hlavnou atrakciou Tropicaria je 1,4 mil. litrové žraločie akvárium s 11 metrov dlhým vyhliadkovým tunelom. Tu sme stretli iba samých Slovákov :) Super je, že si tu môžete posedieť - jeden rad ako v kine, krásne sa pozerá na rybičky :) A ako bonus, na ochladenie sem dali ventilátor, keďže všade je inak dosť teplo, až tropicko :)
balon resize


Na konci na nás čakala nádrž, kde si môžete pohladkať raje. Tu, pod dohľadom a za pomoci ošetrovateľov môžu  ručne kŕmiť a dotýkať sa týchto anjelských tvorov s hodvábnou kožou. Záujemcovia môžu každý štvrtok o 15.00 hodine sledovať pozoruhodné kŕmenie žralokov. Potápači ich kŕmia z ruky, plávajúc medzi nimi.

DSC 0684 resize

 Na konci Vás čaká obchod s magnetkami, hrnčekami, hračkami (či už gumenými alebo plyšovými živočíchmi), korálkami, mušľami, zubmi na šnúrkach, tričká, perá... a veľa, veľa ďalšieho.
tropi11

 

Nákupno-zábavné centrum Campona ponúka rôzne možnosti občerstvenia v reštauráciach a bufetoch, tiež rôzne obchody, je tu aj Tesco a samozrejme detské lákadlá - po celom centre sú rôzne hracie mašinky pre deti, kde sú potrené samozrejme "drobáky" maďarské forinty.
tropi12

Viac fotiek z Tropicaria a nákupného centra si môžete pozrieť v našej fotogalérii.Informácie o Tropicarium Budapešť v Maďarsku>>>>>>>> TU.

 + Video:

 

 

 

Komentáre Napíšte užívateľskú recenziu

 • Olga 04.02.2020, 00:35

  Dobry den z opacneho konca sveta. Kedze sa chystam v lete na Slovensko chcela som svoje vnucata zobrat na vylet. Tato stranka mi pomohla velmi lebo som nasla to co som chcela Tropicania v Budapesti
  Zelam kazdemu aby si nasiel na Vasej stranke to co potrebuje a verim ze bude viac rozsirena s moznostami aj pre starsiu generaciu. Dakujem
  Vela uspechov

  • SDEŤMI.com 06.03.2020, 14:51

   Jeej ďakujeme za krásne slová a pozdravujeme na opačný koniec sveta :)

RSS kanál pre komentáre na tejto stránke | RSS kanál pre všetky komentáre

Napíšte komentár