22. 01. 2022 Zora 2°C Snehové prehánky

Folklórne slávnosti Podhorie 2016

02.06.2016 Autor: Externý prispievateľ, Foto: fspodhorie.sk
Termín: 25.06.2016 a ďalšie Mesto:Podhorie Zdroj:stránka organizátora

FS 2016 printMilí priaznivci tradícií a ľudového umenia,

pozývame Vás na 40. výročie založenia Folklórnych slávností obce Podhorie, ktoré sa bude konať v dňoch 24. a 25. júna 2016 na miestnom amfiteátri. Slávnosti sa budú niesť v znamení bohatého folklórneho programu.

V piatok večer o 20,00 hod začíname na amfiteátri vystúpením pod názvom Krížom-krážom v prevedení umeleckého zoskupenia SĽUK. Je pre nás cťou privítať v našej obci teleso s takým zvučným menom. Vstupenky je možné zakúpiť v predpredaji cez Ticketportal.

V sobotu nasleduje hlavný program s témou svadba, v ktorom sa predstaví viac súborov, hlavne takých, ktoré v našej obci v minulých ročníkoch vystupovali, vrátane domácej folklórnej skupiny  Podhorčan. V doobedňajších hodinách odvystupujú deti a kuriozitou tohto ročníka bude aj pokus o zápis do Knihy slovenských rekordov -  „Najväčší počet heligónkarov na jednom mieste hrajúcich (každé ladenie heligónok samostatne) naraz jednu pieseň.“ Samozrejme ako vždy, celý priebeh budú sprevádzať rôzne sprievodné akcie a súťaže najmä pre det, ktoré sa budú môcť tešiť na rozprávkové Podhorie.

 

Napíšte komentár