Deň detí v Skanzene Vychylovka

20.05.2016 Autor: MS, Foto: kysuckemuzeum.sk
Termín: 05.06.2016 Mesto:Vychylovka Zdroj:stránka organizátora

13226770 1373404049343252 7889500905247873113 n

Skanzen v Novej Bystrici - Vychylovke ponúka pre deti v nedeľu 5. júna 2016 deň plný súťaží, hier a zábavy, ale tiež ukážky práce hasičov či svätú omšu v kaplnke.

Prvý jún je sviatkom detí. Oslavuje sa v mnohých krajinách sveta. Na Slovensku sa slávi od roku 1952. Myšlienka Medzinárodného dňa detí vznikla na Svetovej konferencii pre blaho detí v Ženeve v roku 1925. Deti ho oslavujú tým, že sa väčšinou v tento deň neučia, ale školy pre nich pripravujú program, zábavné súťaže, výlety, divadelné predstavenie, sladké odmeny, športové aktivity. 

Aj tento rok pri príležitosti Medzinárodného dňa detí, Kysucké múzeum v Čadci, pripravuje v spolupráci s Lesmi SR, odštepným závodom v Čadci, s Hasičským záchranárskym zborom v Čadci a sponzormi v Skanzene  Nová Bystrica – Vychylovka deň plný zábavy, hier a súťaži, ktoré budú patriť našim ratolestiam. Tento sviatok prináša radosť a úsmev nielen samotným deťom, ale aj všetkým tým, ktorí sú v ich prítomnosti a blízkosti.

Milí rodičia, ak sa rozhodnete stráviť tento významný deň v prírode pozývame Vás do Skanzenu Nová Bystrica – Vychylovka, kde si určite prídu na svoje nie len deti, ale i vy dospelí.

Od 10.00 hod. začínajú rôzne súťaže, hry, zábava pre deti až do 13.00 hod., kedy začína v Kaplnke Panny Márie Ružencovej svätá omša venovaná všetkým deťom na svete. Šikovnosť, zodpovednosť, ostražitosť, nasadenosť a svoju rýchlosť pri práci nám predvedú pri základnom kameni skanzenu hasiči HaZZ z Čadce o 13. 45 hod.

O 14. 30 hod. nastane chvíľa, na ktorú sa deti celý deň tešili a to je rozdávanie darčekov a sladkostí. V ponuke je aj jazda na vláčiku, drezine a návšteva  interaktívnej výstavy v Raganovom mlyne „Žijem na strome a je mi dobre“.

Nebude chýbať niečo na zahryznutie a skvelá nálada. Super deň strávený v očarujúcej prírode v skanzene Vám všetkým ponúka Kysucké múzeum v Čadci. 

 

Komentáre Napíšte užívateľskú recenziu

Túto stránku zatiaľ nik nekomentoval. Buďte prvý!

RSS komentárov na tejto stránke | RSS všetkých komentárov

Napíš komentár