Kúpele Smrdáky

Autor: Petra V, Foto: Facebook
Adresa:Prírodné liečebné kúpele Smrdáky 906 03 Smrdáky Telefón:+421 (0)34 65 75 101 E-mail:info@danubiushotels.com www:stránka organizátora
Hodnotenie:

Kúpele Smrdáky

 

Smrdáky ležia na Západnom Slovensku, v Záhorskej nížine, pod úpätím Bielych Karpát. Okresné mesto Senica je vzdialené iba pár kilometrov. Okolie kúpeľov je bohaté na možnosti peších a cyklistických túr. Navštíviť možno aj známe pútnické miesto Šaštín-Stráže, zrúcaninu hradu Bran, pamätník M. R. Štefánika na Bradle, či dodnes zachovaný a hojne navštevovaný hrad Červený Kameň. 

Park


Na ploche 16 hektárov sa rozprestiera kúpeľný park, do ktorého sú umiestnené jednotlivé kúpeľné budovy. Park vznikol vysušením močiarov. Je tu umiestnený najstarší kúpeľný hotel Mier. Nachádzajú sa tu domáce aj cudzokrajné listnaté a ihličnaté dreviny a kry a traviny v počte niekoľko desiatok druhov. Niektoré stromy majú vek okolo 100 a viac rokov. Park so zdravou mikroklímou je vhodným miestom na oddych a relaxáciu či športové aktivity. Park ako prirodzený ekologický biotop vyhľadáva drobná fauna a najmä spevavé vtáctvo.

Zábava


Vo voľnom čase si hostia môžu posedieť v kaviarňach, zatancovať si pri živej hudbe, navštíviť kino, požičať si videokazetu do spoločenskej miestnosti alebo knihu z knižnice.

Šport


Športovo orientovaní hostia majú k dispozícii kvalitné tenisové ihrisko s umelým povrchom, volejbalové ihrisko, stolný tenis, biliard. Relaxačné centrum so saunou a hydromasážnou vaňou, posilňovňou a telocvičnou, vhodnou na halové loptové hry a skupinový telocvik, prípadne rytmické cvičenia. Športové centrum je umiestnené v samostatnej budove a je dostupné širokej verejnosti. Fitness-centrum vybavené posilovacím zariadením umožní precvičenie a formovanie tela v rámci aktívneho odpočinku, prípadne v rámci náročnejšieho športového tréningu. V okolí sa nachádzajú pešie turistické i cyklistické trasy.

Zdravie a liečba kože u detí

Komplexná  kúpeľná liečba ochorení kože v kúpeľoch Smrdáky  sa opiera o dlhoročnú tradíciu využitia unikátnych prírodných liečivých zdrojov - sírovodíkovej minerálnej liečivej vody a sírneho liečivého bahna, prostriedkov lokálnej liečby a fyzikálnej terapie i liečebnej rehabilitácie, a zároveň o vysokú erudíciu a profesionalitu lekárov a ostatného personálu. Práve tieto zložky liečebného komplexu kúpeľov Smrdáky sú zárukou výrazného liečebného efektu na zdravotný stav našich pacientov.

 Najčastejšie kožné ochorenia

  • psoriáza
  • atopická dermatitída (ekzem)
  • chronické a recidivujúce ekzemy
  • acne vulgaris
  • chronické dermatózy (sclerodermia, chronické prurigo, ichtyosis, urticaria, lichen ruber, parapsoriasis, neurodermitis)

 

Mapa: N 48° 43′ 23″ E 17° 18′ 2″

Mapa sa nahráva...

Komentáre Napíšte užívateľskú recenziu

  • Zuzana 16.09.2016, 14:57

    zastal čas, izby a priestory sú zastaralé. Ak si toto odmyslíte je tam nádherný park, z ktorého dokážete čerpať energiu.

RSS komentárov na tejto stránke | RSS všetkých komentárov

Napíš komentár