Výstup na Mestskú vežu

Autor: Zuzka, Foto: Region Tirnavia
Adresa:Mestská veža Trojičné námestie 1 917 01 Trnava Telefón:+421/(0)33/32 36 440 E-mail:info@trnavatourism.sk www:stránka organizátora
Hodnotenie:

Renesančná mestská veža stojaca v úplnom srdci Trnavy od Trnavského majstra Jakuba z r. 1574 vznikla ako strážna rozhľadňa, ale využívala sa aj na poplašnú signalizáciu, keď horelo. Celková výška veže je  57 metrov. Vyhliadková ochodza je vo výške asi 29 metrov a ku jej dosiahnutiu musíte prekonať 143 schodov.  Naskytne sa vám však jedinečný pohľad  nielen na mesto, ale i na Trnavskú rovinu, či Malé Karpaty. 

Neprehliadnuteľné sú aj slnečné a od r. 1729 aj mechanické hodiny od Franza Langera, ktoré sú funkčné dodnes. Súčasťou prehliadky Mestskej veže je aj trvalá expozícia venovaná starším i mladším dejinám Trnavy, histórii Mestskej veže a významným trnavským dejateľom.

*Vstup na Mestskú vežu každú celú hodinu
 mestska veza 3mestska veza 1

Mapa: N 48° 22′ 41″ E 17° 35′ 7″

Mapa sa nahráva...

Komentáre Napíšte užívateľskú recenziu

  • Mária 28.11.2019, 13:24

    Nielen preto, že Trnava je moje rodné mesto, odporúčam navštíviť Mestskú vežu v Trnave. Vystúpila som na ňu už niekoľkokrát, okrem schodov vás čakajú mechanické hodiny a pokocháte sa výhľadom na celé mesto. S deťmi sa môžete zahrať, koľko vežičiek uvidíte a spočítate, keďže budete mať krásny pohľad na "malý Rím". :-)

RSS komentárov na tejto stránke | RSS všetkých komentárov

Napíš komentár