Výstava Trvalé bydlisko - ZEM v Detskom múzeu SNM

31.03.2015 Autor: marylyn, Foto: detskemuzeum.sk
Termín: 30.10.2016 a ďalšie Mesto:Bratislava Zdroj:stránka organizátora

Detské múzeum v Bratislave vás pozýva na interaktívnu výstavu Trvalé bydlisko - ZEM.

 

Výstava končí 30.10.2016.

Bez nazvu

Výstava Trvalé bydlisko - ZEM

Vedeli ste, že už zo 670 hliníkových plechoviek sa môže stať rám na bicykel a z 10 časopisov môžeme vyrobiť novú škatuľu na televízor? V interaktívnej výstave Trvalé bydlisko Zem sa deti aj dospelí dozvedia, že s trochou úsilia by sme dokázali znovu použiť a recyklovať viac ako 70% odpadu na skládkach, kde sa nachádzajú také vzácne suroviny ako sklo, kov alebo papier.

Okrem interaktívnych výstav, ktoré sa menia každého pol roka, je v Detskom múzeu vytvorený priestor pre aktivity rozdelené podľa veku alebo druhu činnosti.

Pre malých vedátorov je tu možnosť preskúmať fyzikálne laboratórium alebo si prečítať nejakú zo zaujímavých knižiek v knižnice. Tvorivé dielne ponúkajú možnosť pre deti a ich rodičov so šikovnými rukami. Kútik pre najmenších je priestor určený hrám a poznávaniu detičiek od 0 - 4 rokov.

Bazén
Múzeum nezabudlo ani na detičky od 0 do 4 rokov, ktoré tu majú svoj hrací a objavovací kútik. Pretože má taký tvar, volá sa bazén. Je bezpečný a zábavný, s vybavením od certifikovaných firiem. Vám a vašim ratolestiam je k dispozícii počas celej otváracej doby detského múzea snm. Nájdete ho vedľa oddychovej zóny s občerstvením.

Laboratórium
Radi sa hráte? Poďte sa tentoraz zahrať na mladých fyzikov, chemikov, matematikov, biológov alebo stratégov. Detské laboratórium je plné hier, zábavy a objavovania. Laboratórium vzniklo v spolupráci so Slovenskou akadémiou vied. Rôzne exponáty zaujímavým spôsobom vysvteľujú deťom, ako fungujú veci okolo nás.

Tvorivé dielne
Všetky tvorivé a hravé deti sú pozvané do dielní, kde si pod vedením lektora, či v sprievode rodičov môžu vytvoriť niektorý z ponúkaných modelov. Námety v tvorivých dielňach sa odvíjajú od aktuálnej výstavy, ročného obdobia, či sviatku, ktorý práve oslavujeme.

Detské múzeum

logo

Komentáre Napíšte užívateľskú recenziu

Túto stránku zatiaľ nik nekomentoval. Buďte prvý!

RSS komentárov na tejto stránke | RSS všetkých komentárov

Napíš komentár