Tip na knihu: Nauč sa maľovať prstami

Autor: MS, Foto: bux.sk

Aj vaše deti rady maľujú? A najradšej prstami? Ak si vyberú nevhodné miesta ako stenu v obývačke, či skriňu v spálni, asi nebudete nadšení:).

Ale skúste im ukázať, že maľovať prstami sa dá aj na rôzne iné povrchy a bez toho, aby sa rodičia hnevali. Nová knižka Nauč sa maľovať prstami im ukáže jednoduché návody, ako krok za krokom maľovať tváričky, postavičky, dopravné prostriedky, či príšerky.

Každý prst na ruke hrá v našom živote dôležitú úlohu a podľa toho sa aj nazýva: palec, ukazovák, prostredník, prstenník a malíček. Pomocou prstov vieme veci uchopiť do ruky, ako napríklad ceruzku, s ktorou kreslíme, vieme skladať obrázkové skladačky alebo písať na počítači...
Prsty na ruke používame každý deň! Pri listovaní tejto knižky zistíte, že na maľovanie nepotrebujete štetec ani farbičky, postačia len prsty.

Praktické rady z knižky Nauč sa maľovať prstami:

Budete potrebovať zásteru, aby ste si nezašpinili oblečenie. Maľovanie prstami je zábavné, ale môžete sa rýchlo ušpiniť.

Na miesto, kde budete maľovať (podlaha, stôl), poukladajte staré noviny ako ochranu pred zašpinením.
Nachystajte si kúsky papiera, na ktorých si precvičíte techniku maľovania, ktorú sa budete práve učiť.
Vždy, keď sa pri maľovaní rozhodnete zmeniť farbu, musíte si umyť prsty a poriadne ich osušiť utierkou alebo vreckovkou.

Pred tým, ako začnete maľovať, precvičte si nové techniky na skúšobný papier. Trénujte, až kým nedosiahnete odtlačok, s ktorým budete spokojný. Pomocou prstov dokážete namaľovať vodorovné aj zvislé čiary, kruhy, polkruhy aj vlnovky...

Komentáre Napíšte užívateľskú recenziu

Túto stránku zatiaľ nik nekomentoval. Buďte prvý!

RSS komentárov na tejto stránke | RSS všetkých komentárov

Napíš komentár