Splav na drevených pltiach po rieke Dunajec

Autor: KatkaCh, Foto: pltnictvo.sk
Adresa:061 01 Majere, okres Kežmarok Telefón:+421 52 / 482 28 40, 0905 294 699 E-mail:velicka@pltnictvo.sk www:stránka organizátora
Hodnotenie:

Pieninský národný park nachádzajúci sa severovýchodne od Vysokých Tatier na poľsko-slovenskej hranici ponúka na malom priestore množstvo malebných prírodných krás.


Atrakciou tohto územia je splav na drevených goralských pltiach najväčším kaňonom v Strednej Európe - kaňonom rieky Dunajec - z prístaviska pltí Majere-Kvašné lúky - do Lesnice v dĺžke 11km, a z prístaviska Červený Kláštor do Lesnice v dĺžke 9 km, podľa požiadaviek. Doprava späť je zabezpečená kyvadlovou dopravou, taxislužbou, bicyklami, alebo pešo značenými chodníkmi. Ku splavu je možné zabezpečiť piknik pri goralskej muzike na Chate PIENINY v Lesnici.

Sezóna trvá od 15. apríla do 31. októbra a splavy začínajú od 8.00 do 17.30 hod.

Cena lístkov TU.

Mapa: N 49° 24′ 13″ E 20° 28′ 11″

Mapa sa nahráva...

Komentáre Napíšte užívateľskú recenziu

 • Monika 04.01.2018, 00:25

  Boli sme ešte partia z práce, prekvapila ma dĺžka splavu (cez 2 hodiny), no aj vďaka vtipnému pltnikovi, to ubehlo veľmi rýchlo. Krásna príroda, pekný výklad. Dokonalý relax. Odporúčam :)

 • Pišta 14.08.2017, 17:51

  V sobotu, po výstupe na Tri koruny, som absolvoval aj cestu na plti. Ak človek VOPRED nepovedal, že je ubytovaný v campe Dunajec, nebola mu uznaná 2 e zľava na lístok (ten bez zľavy stojí 14 e pre dospeláka). Lenže, nik po mne žiadny doklad o tom, že som skutočne ubytovaný v danom campe nechcel! Na plti by mali platiť jasné pravidlá. No ale keď ich porušia obaja "kormidelníci"? Plte sú určené pre max. 12 ľudí. Realita a biznis je opačného názoru. Na prvej zastávke k nám pristúpili ďalší turisti a tak nás bolo na lodi 27...Plne obsadená a preťažená loď sa svojím dnom šúchala o kamene Dunajca. Ďalší šok nastal vďaka mladému pltníkovi vzadu, ktorý svojou nešikovnosťou nás pravidelne polieval vodou, až sme boli premočení. Pltníkovi vpredu sme nerozumeli ani slovo a to bol Slovák. Na naše otázky arogantne nereagoval. Len nás upozornil na dvoch fotografov, ktorí v cieli mali za nekresťanské peniaze pripravené fotky a nútili nás si ich kúpiť. Darmo sme sa pýtali na to, ako sa dostaneme nazad do Červeného kláštora! Nikto a to ani na recepcii campingu, ani v prístave pri kúpe lístkov nám to nepovedal. Otrasným zážitkom ale bol abnormálny smiech a vrav motorkárov, ktorí mali na háku fakt, že sme v Pieninách. Tým pádom sme z cesty nemali mnoho. V cieli na nás čakal povoz s koníkmi s presviedčaním, že nás odvezú nazad do štartu v Kláštore. Samozrejme za nehorázne ceny. Ten, kto sa nechal ukecať sa neskôr, po výstupe v obci Szczavnicza vzdialenej len pár stoviek metrov, cítil právom oklamaný. Na parkovisku, kde by sme mali nasadnúť na spoj do Červeného kláštora si treba tiež dať veľký pozor!! Ak nestihnete alebo nenájdete autobus a tak podľahnete klamstvu pristavených mikrobusov, nedoplatíte sa! Lístok do Kláštora stojí 2,50 e. V mikrobuse zaplatíte temer raz toľko. Pripravte sa všade a za všetko draho platiť. Ak ste v Poľsku, tak len niekde zoberú od vás eurá, ale každý bude mať svoj kurz. Samozrejme, že pre Slovákov nevýhodný. No a našlo sa miesto, kde ste bez kreditky nemali šancu. Koľko budete platiť v eurách, ste sa ale vopred nedozvedeli...

 • Helena 29.12.2016, 22:33

  Krásny zážitok, sprievodca bol oblečený v kroji, celú cestu nám opisoval krajinu a rôzne historky, bolo to veľmi zaujímavé a vtipné. Nádherná krajina okolo. Určite odporúčam, my si to ešte niekedy zopakujeme. Ako spomienku sme si priniesli fotografiu, ktorú nám urobili.

 • Sissi 04.12.2016, 19:11

  uzasny zazitok, boli sme s manzelom, ked sme este deti nemali, ale isto ich tiez vezmeme! Odporucam!

 • Katarina 28.11.2015, 00:22

  Vylet pltou urcit odporucam, je tam krasna priroda, skaly, prijemni pltnici, vydrzali na nej aj nase 3 deti od 2 do 7 rokov, ja som sa na chvilku citila ako v chorvatsku v narodnom parku KRKA :) po ceste sa treba usmievat na jedneho uja fotografa, ktory posle foto na spracovanie a ako vystupite, tak nam ponukli pohladnicu na pamiatku, trosku drahsia ale pekna spomienka. Jedno minus bolo ze sme boli posledni ako vypava, nestihli sme kyvadlovu prepravu a sli sme takym mikrobusom za veeelmi drahe peniaze, ale inac odporucam :)

 • Simona 22.11.2015, 17:13

  Perfektny zazitok, vrelo odporucam. Vsetko tam maju dobre zorganizovane, sprievodca uplne skvely, mal pre nas mnozstvo vtipov a zaujimavosti, priroda uplne nadherna a nakoniec sme dostali aj fotku ;)

 • Katik T. 17.12.2014, 12:23

  Krásny a neopakovateľný zážitok, nádherná príroda dokola. Zo splavu sme si priniesli aj fotografiu, ktorú nám urobili.

 • marika 28.06.2014, 15:41

  My sme tam boli asi cca pred 8 rokmi. Bolo tam krasne,odporučam,a rada by som sa tam aj vratila, už aj s detmi

 • Helena 24.04.2014, 14:17

  Určite odporúčam, nezabudnuteľný zážitok v krásnej prírode.

 • Aja 10.12.2013, 15:48

  Tento rok sme absolvovali 2 hodinovu plavbu na pltiach, pre dcerku to bol nezabudnutelny zazitok. Vrele odporucam.

RSS komentárov na tejto stránke | RSS všetkých komentárov

Napíš komentár

Toto pole je požadované