Gazdovský dvor Turčianske Kľačany

Autor: Martanka, Foto: penzionsvmitro.sk
Adresa:Turčianske Kľačany 271, 038 61 Vrútky Telefón:+421 918 388 801 E-mail:enzionsvmitro@penzionsvmitro.sk www:stránka organizátora
Hodnotenie:

Agroturistický komplex ležiaci v prekrásnom prostredí Národného parku Malá Fatra sa stane vašim sprievodcom kultúrnym dedičstvom salašníctva a tradíciami, ktoré majú nespochybniteľné miesto v histórii regiónu Turiec a dedinky Turčianske Kľačany. Veď práve tu od konca 15. storočia sídlil valaský vojvoda sklabinského panstva.  

Od začiatku prestavby bývalého poľnohospodárskeho dvora v roku 2004 si Gazdovský dvor Turčianske Kľačany stanovil hlavný cieľ - spokojných zákazníkov. Naším poslaním je vytvárať hodnoty a tradície vidieckeho života, ktoré sú v charaktere dnešnej doby oceniteľnejšie než kedykoľvek predtým. Ukážkou reálneho života na tradičnom gazdovskom dvore sa preto snažíme propagovať poľnohospodárstvo a život na vidieku.  

Čo vám vieme ponúknuť? 

 • Prostredie, kde môžu dospelí i deti stráviť príjemné chvíle pohody a vyťažiť čo najviac z konceptu spájajúceho ekologickú farmu a turistické zariadenie!  
 • Na našom salaši si pochutíte na bio-výrobkoch z ovčieho a kozieho mlieka, pripravených tradičnou a ekologickou metódou. Stanete sa svedkami výrobného procesu a máte možnosť skúsiť si vyrobiť aj vlastný syr.
 • Zatiaľ čo vy relaxujete na terase pri pohári žinčice či chladeného pivka, vaše deti sa môžu zabávať v detskom parku s preliezkami.
 • Pri návšteve Gazdovského dvora vás budú sprevádzať aj zvieratká z gazdovského zverinca. Nielen vaše deti zaiste ocenia možnosť vidieť v prirodzenom prostredí prasiatka, kravy, kozy, ovce, zajace či morky. Počas celého roka areál krásne dotvárajú ovocné sady.

Gazdovský zverinec

Pre najmenších, večné deti a milovníkov zvierat sme pripravili Gazdovský zverinec, koterce a výbehy s typickými domácimi zvieratkami rozmiestnené po celom Gazdovskom dvore. Každý výbeh je označený tabuľkou, z ktorej sa dočítate užitočné informácie o jeho obyvateľovi, akú úlohu plnil na sedliackom dvore, ako sa oň staráme, čím sa živí a aký je z neho na tradičnom gazdovstve úžitok.  

Na aké zvieratká sa môžete tešiť?  

Už teraz na dvore bývajú prasiatká, poník Kubo, kravičky, kozy a ovce, králiky, sliepky a morky, a samozrejme, páni nášho dvora - pávy. Zvieratka budeme v budúcnosti dopĺňať o ďalšie druhy

Penzón sv.Mitra

Uprostred dvora, v centre gazdovského života, je situovaný rodinný Penzión sv. Mitra

Penzión sv. Mitra s celkovou kapacitou 20 miest ponúka ubytovanie v komfortne zariadenýchdvojlôžkových izbách (resp. apartmáne s dvomi samostatnými dvojlôžkovými spálňami). Súčasťou izieb je kúpelňa so sprchovým kútom, televízia. Vo vybraných izbách je k dispozícii aj kuchynka. V prípade záujmu máte zabezpečený aj prístup na Internet cez WiFi a parkovacie miesto vedľa penziónu. 

Jazdecký klub

Agroturistické centrum Turčianske Kľačany sa nachádza na Gazdovskom dvore Turčianske Kľačany. Súčasťou stajne je celoročne využiteľná krytá tréningová hala,kruhovka, jazdiareň a výbehy pre kone s celkovou rozlohou 17 ha.

Otváracie hodiny penziónu a reštaurácie 
Pondelok 10.00 - 17.00 hod.
Utorok 10.00 - 17.00 hod.
Streda 10.00 - 17.00 hod.
Štvrtok 10.00 - 17.00 hod.
Piatok 10.00 - 20.00 hod.
Sobota 10.00 - 20.00 hod.
Nedeľa 10.00 - 19.00 hod.

Mapa: N 49° 7′ 21″ E 18° 56′ 33″

Komentáre Napíšte užívateľskú recenziu

 • Majka 08.01.2018, 14:37

  krásne prostredie, kontakt zvieratiek s detičkami

 • Mária 27.12.2016, 21:28

  Gazdovský dvor milujeme! Nikto nepýta peniaze za pohladkanie zvierat ( čo je bohužiaľ inde bežné), je tam krásne prostredie a najlepšia 100% ovčia bryndza na celom svete :-) Odporúčame!

 • Silvia Urbanová 18.12.2014, 19:32

  Chodíme sem často, deti to tam milujú, robíme si pikniky v krásnej prírode, deti hladkajú zvieratká a vždy si nakúpime čerstvé výrobky. Jediné mínus- kvalita reštaurácie...

 • Blanka 05.12.2014, 09:09

  velmi príjemné miesto pre aktívnych rodičov, my návštevu gazdovského dvora spájame s turistikou-Malá Fatra, na dvore si po nej oddýchneme,malá sa hrá so zvieratmi,my koštujeme výrobky z mlieka,krásna príroda a milí ludia

 • Vlasta 30.11.2014, 10:18

  Boli sme a tam s vnucatami pozriet toto leto. Naozaj carovne prostredie, deti si zvieratka uzili, najviac ich bavilo krmenie. Najedli sme sa v restauracii, jedlo nam chutilo a kupili sme tam naozaj dobru bryndzu a ovci syr. Boli vyborne

 • Ivana 19.11.2014, 13:20

  zvieratká boli super, ale halušky nám moc nechutili.

 • Petra 24.04.2014, 20:52

  Dcérka miluje kone a tak do Kľačian chodíme od jari do jesne pravidelne, dobre sa tam parkuje a je tam nádherná príroda. Môžte si tam aj opekať a deti sa hrajú na ihrisku pri potoku, geniálne.

 • Vilma 24.04.2014, 20:50

  Deti vždy prosia, aby sme tam šli, vždy sa tam dobre vyšantia, my si posedíme vonku . Radi sa tam hrajú, je tam neopakovateľná atmosféra. Veľmi nám chutia výrobky, ktoré si tam zakúpime, sú vždy čerstvé.

 • Silvia Urbanová 24.04.2014, 20:48

  Na Gazdovský dvor máme celkom blízko a veľmi radi tam chodíme s našimi deťmi, boli sme aj teraz cez Veľkú noc a urobili sme si piknik. Je tam božsky. Krásna príroda, ticho, deti hladkajú kone a iné zvery a vždy si kúpime aj nefalšovanú bryndzu a ovčí syr, odporúčame!

 • stanaa 19.04.2014, 00:04

  navštívili sme a boli sme nadmieru spokojní, oplatí sa navštíviť, odporúčam

RSS komentárov na tejto stránke | RSS všetkých komentárov

Napíš komentár

Toto pole je požadované