Festival záhrad v Bory Mall

18.03.2017 Autor: Laura , Foto: borymall.sk
Termín: 15.04.2017 a ďalšie Mesto:Bratislava Zdroj:stránka organizátora
Clip 9

Bory Mall sa už po druhýkrát zmení na záhradu plnú farieb a vôní.

Tento rok sme pripravil ešte viac zaujímavostí a užitočných rád pre vaše záhrady, balkóny a terasy. Necháme rozkvitnúť záhon plný živých motýľov, rozprestrieme pre vás voňavý trávnik s potôčikom a jazierkom so živými rybičkami. Nebudú chýbať praktické záhradné tipy, poučné prednášky, kreatívne workshopy, rady floristov a záhradných architektov.

Na Festivale záhrad vás čaká aj:

Výstava motýľov
Vystavíme tisícku motýľov z celého sveta, z najväčšej súkromnej zbierky motýľov na Slovensku. Zbierka Martina Jagelku obsahuje viac ako 200 000 exemplárov. Počas týždňa bude výstava k dispozícii školským exkurziám. Deti sa môžu dozvedieť zaujímavé informácie zo života motýľov, napríklad v akých kútoch sveta žijú jednotlivé druhy, či obdivuhodných letových schopnostiach.

Kvetinový záhon so živými motýľmi
Motýľ prechádza jedným z najfascinujúcejších vývojových cyklov v prírode. A vy môžete byť pri tom. Pripravili sme pre vás kvetinový záhon so živými motýľmi Idea leuconoe, Papilio polytes, Papilio demoleus a Hypolimnas bolinia, ktoré s nami počas troch týždňov prežijú svoje motýlie životy.

Výstava orchideí
Botanická záhrada SPU Nitra oslavuje tento rok 35. výročie od svojho otvorenia a príde sa s vami podeliť o nevšednú exotickú krásu, jedinečné tvary a okúzľujúce farby orchideí. Mimochodom, vedeli ste, že 80 druhov a poddruhov orchideí rastie voľne aj na Slovensku?

Výstava obrazov
Prinášame vám výstavu obrazov jednej z najúspešnejších a najvystavovanejších slovenských výtvarníčok novej generácie - Juliany Mrvovej. Uvidíte veľkoformátové maľby orchideí, hmyzu a rastlín, ktoré sú umeleckou impresiou vášnivej obdivovateľky týchto prírodných skvostov.

1bory

 

 

 

Komentáre Napíšte užívateľskú recenziu

Túto stránku zatiaľ nik nekomentoval. Buďte prvý!

RSS komentárov na tejto stránke | RSS všetkých komentárov

Napíš komentár